«نسخه محرمانه» در میان نامزدهای جایزه قیصر امین‌پور

02:000

کتاب «نسخه محرمانه» اثر سیدمحمدصادق آتشی به مرحله دوم داوری پنجمین دوره کتاب سال دفتر شعر جوان (جایزه قیصر امین‌پور) راه یافت.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، «نسخه محرمانه» مجموعه اشعار سید محمدصادق آتشی شامل غزل‌های آیینی، عاشقانه و رباعی است.

این کتاب در ۱۴۴ صفحه به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار نشر شده است.

ویژگی برجسته اولین اثر منتشر شده این شاعر یزدی، پرداختن به عاشقانه‌های مذهبی است که کتاب را برای زوجهای جوان خواندنی می‌کند.

سید محمدصادق آتشی متولد ۱۳۷۴ در یزد، دانشجوی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه یزد است.

وی علاوه بر شعر در زمینه آهنگسازی، خوانندگی و سرود هم فعالیت دارد و تاکنون در جشنواره‌های مختلف استانی و کشوری خوش درخشیده است.

آتشی در سال ۱۳۹۴ در دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب با رهبر معظم انقلاب، شعر «وحدت اسلامی» را در حضور ایشان خواند.

جایزه کتاب سال دفتر شعر جوان از سال ۸۵ آغاز به کار کرد و بعد از یک دوره توقف از سال ۸۷ به یاد قیصر امین‌پور (۱۳۳۸ تا ۱۳۸۶) شاعر برجسته کشور، به کار خود ادامه داد. برگزاری این جایزه بعد از مدتی و از سال ۱۳۸۹ به دلیل تغییر مدیر عامل وقت دفتر شعر جوان متوقف شد و از سال ۹۶ با مدیریت جدید برگزار می‌شود.

شاعران متولد ۱۳۶۹ به بعد که در سال ۹۹ کتاب شعر چاپ کردند، می‌توانستند در این جایزه شرکت کنند.

این جایزه با هدف معرفی شعر و شاعر خوب به جامعه از سوی دفتر شعر جوان برگزار می‌شود.

دکتر قیصر امین‌پور از مشهور‌ترین شاعران معاصر است که آثار زیادی از جمله «طوفان در پرانتز»، «منظومه ظهر روز دهم»، «مثل چشمه، مثل رود»، «آینه‌های ناگهان »، «دستور زبان عشق»، «تنفس صبح» و «گل‌ها همه آفتابگردان‌اند» طی بیش از سه دهه فعالیت شاعری از او به جا مانده است.

یادآور می‌شود، آموزش و تربیت نویسندگان جوان و مستعد یکی از اولویت‌های حوزه هنری استان یزد است و در سال‌های اخیر آثار متعددی از شاعران و نویسندگان جوان در قالب شعر، داستان و رمان منتشر شده و همچنان این روند ادامه دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند