در بهبهان؛
نخستین همایش شعر استانی شمس (شاگردان مکتب سلیمانی ) برگزار شد

01:570

نخستین همایش شعر استانی شمس (شاگردان مکتب سلیمانی) با حضور مسئولین ، جمعی از شاعران آیینی استان خوزستان و شهرستان و دانشجویان در تالار آفاق شهرستان بهبهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نخستین همایش شعر استانی شمس (شاگردان مکتب سلیمانی ) به همت بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان و با همکاری حوزه هنری استان خوزستان ، معاونت آموزش،تحقیقات ودانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی بهبهان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،شهرداری و شورای اسلامی، اداره تبلیغات اسلامی با حضور مسئولین شهرستان، مسئولین دانشکده علوم پزشکی بهبهان، جمعی از شاعران آیینی استان خوزستان و شهرستان و دانشجویان در تالار آفاق شهرستان بهبهان برگزار شد.

در ابتدا مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری سید حسین رضوی و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

سپس سرهنگ خیران پور فرماندهی سپاه شهرستان ضمن خیر مقدم به مهمانان و تشکر از بانیان برنامه ،به بیان ویژگی وخصائص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره و عنوان کرد این برنامه ها کاری بسیار ارزشمند برای تکریم و قدردانی از شهدا است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی شفیعی سخنران و از شاعران برجسته کشور و استان به  بازخوانی شعرش از زبان حاج قاسم سلیمانی اشاره و در خصوص مظلومیت شهدای مدافع حرم صحبت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی شفیعی سخنان خود را با خواندن چند قطعه شعر پایان دادند.

خانم پروانه نجاتی از شاعران به نام و ملقب به بانوی شعر شهدا چند قطعه شعر در مدح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حضرت فاطمه(س) سرودند.

در این مراسم حاج علی چمن نژادیان، خیرالله محمدیان، سید ابوالقاسم موسوی پور، حمیدرضامحسنات، حسین محسنات و فاطمه فنی به خوانش شعر پرداختند.

در پایان از شاعران برگزیده با اهدای لوح وهدایا تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است ۵۸ اثر از ۲۳ شاعر به دبیرخانه جشنواره ارسال و ۱۰شعر به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند