نخستین مسابقه شاهنامه خوانی در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

02:440
نخستین مسابقه شاهنامه خوانی به همت واحد موسیقی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد ویژه سنین ۷ تا ۱۸ سال در موضوعات و بخش های گوناگون در کهگیلویه وبویراحمد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پیمان جمشیدی مسئول واحد موسیقی حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاهنامه از دیرباز در کهگیلویه وبویراحمد جایگاه ویژه ای در میان مردمان این دیار داشته است وپیوند عمیق در میان مردم این خطه و ارزش های این کتاب حماسی وجود دارد.
وی افزود: با رویکرد پیوند نسل جوان و احیای ارتباط با این میراث کهن، نخستین جشنواره شاهنامه خوانی به همت واحد موسیقی حوزه هنری و با همکاری نهاد های معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  و اداره کل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار می شود.
جمشیدی با اشاره به موضوعات این مسابقه عنوان کرد: موضوعات این جشنواره شامل عناوین ایثار و از خودگذشتگی، دلاوری وشجاعت، ایران و میهن دوستی، راستی و درستی، احترام به بزرگان و خانواده، مهر و دوستی و گذشت و بخشش است.
وی تصریح کرد: بخش های اجرایی این جشنواره شامل شاهنامه خوانی با تکیه بر آواز محلی، نقالی و پادکست می باشد که علاقمندان می توانند در این بخش ها در مسابقه شرکت کنند.
مسئول واحد موسیقی حوزه هنری استان با اشاره به نحوه ارسال آثار گفت: علاقمندان می توانند کلیه آثار خود را در قالب فیلم در پیام رسان های ایتا، سروش و واتس اپ به شماره ۰۹۲۰۱۴۱۲۲۴۱ ارسال کنند.
وی با اشاره به زمانبندی این مسابقه گفت: مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره شاهنامه خوانی تا ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۱ و اعلام نتایج و اختتامیه این مسابقه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ است.
جمشیدی با بیان این اینکه شرایطی برای ارسال آثار به این مسابقه در نظر گرفته شده است، گفت: هر نفر می تواند حداکثر دو اثر به این مسابقه ارسال نماید و فیلم ها حتما باید به صورت افقی ضبط شود و حجم آثار ارسالی نباید از ۶۰ مگابایت بیشتر شود.
وی افزود: مشخصات آثار به این صورت است که شاهنامه خوانی با مدت زمان ۳ تا ۴ دقیقه و پادکست که شامل خوانش نمایشی قصه های شاهنامه بصورت فردی یا گروهی با مدت زمان ۵ تا ۷ دقیقه است.
مسئول واحد موسیقی با اشاره به رده سنی و جوایز این مسابقه گفت: رده سنی برای این مسابقه ۷ تا ۱۸ سال است که به برگزیدگان در بخش های مختلف جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
انتهای پیام/

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند