نخستین سوگواره تعزیه‌خوانی «رایت سرخ» برگزار می‌شود

01:0020

مسئول دبیرخانه تعزیه واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خوزستان، از برگزاری نخستین سوگواره تعزیه‌خوانی «رایت سرخ» به میزبانی شهرستان بهبهان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، میثم خندانی با اشاره به برگزاری نخستین سوگواره تعزیه‌خوانی «رایت سرخ» اظهار کرد: امسال میزبان گروه‌های تعزیه و شبیه‌خوانان سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین در شهرستان بهبهان خواهیم بود.

مسئول دبیرخانه تعزیه واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خوزستان افزود: این رویداد فرصت مناسبی جهت معرفی ظرفیت‌های هنر آیینی استان خواهد بود که جوانان فعال این عرصه در کنار پیرغلامان و اساتید شبیه‌خوانی کسب فیضی کنند و به انتقال تجارب خود در این هنر اصیل ایرانی بپردازند.

وی ادامه داد: بلاشک این آغازگر حرکتی مهم در راستای پویایی و ارتقای سطح کیفی و همچنین شناخت صحیح و هرچه بیشتر این هنر اصیل ایرانی_اسلامی در سطح استان خوزستان خواهد شد.

خندانی مهلت ارسال آثار به دبیرخانه سوگواره را از ۲۵ تیرماه تا ۹ مردادماه دانست و تصریح کرد: زمان برگزاری سوگواره نیز ۷ تا ۱۸ شهریورماه (دهه سوم محرم) است که توسط حوزه هنری خوزستان و به میزبانی شهرستان بهبهان اجرا می‌شود.

گفتنی است، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۰۹۱۰۷۹۰۵۵۳۰ و ۰۹۱۶۳۷۲۹۶۵۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند