نخستین «جایزه ادبی خرمشهر» برای اولین بار به صورت استانی برگزار می‌شود

02:000

نخستین جایزه ادبی خرمشهر به همت حوزه هنری خوزستان برای اولین بار به صورت استانی برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، فردین کوراوند دبیر نخستین جشنواره جایزه ادبی خرمشهر از برگزاری نخستین جایزه ادبی خرمشهر خبر داد و اظهار کرد:این رویداد به همت حوزه هنری خوزستان برای اولین بار به صورت استانی برگزار می‌شود.

وی افزود: این رویداد استانی با موضوعات آزادسازی خرمشهر، ایثار مردم خرمشهر در هشت سال دفاع مقدس، شهدای شاخص خرمشهر، نقش تاریخ، جغرافیا و آداب و فرهنگ بومی مردم خرمشهر در مقاومت، نقش مقاومت مردمی و مسجد جامع نماد مقاومت و هر آنچه بازتاب دهنده بزرگی  و عظمت آزدگی و پایداری خرمشهر برگزار می‌شود.

دبیر نخستین جشنواره جایزه ادبی خرمشهر هدف از برگزاری جایزه ادبی خرمشهر را ترویج و اعتلای فرهنگ و ادبیات پایداری و ایجاد بستری برای کشف و معرفی استعدادهای هنری و تجلیل از شخصیت‌های مهم ادبی و فرهنگی دانست.

کوراوند با اشاره به اینکه این رویداد در قالب‌های شعر، داستان، روایت ادبی برگزار می‌شود تصریح کرد: هر هنرمند، می‌تواند با ارسال حداکثر سه اثر خود در هر رشته، در بخش رقابتی جشنواره شرکت کرده و همچنین می‌تواند آثار خود را در هر رشته (شعر، داستان کوتاه، روایت ادبی)، به صورت جداگانه به دبیرخانه ارسال کند.

وی ابراز کرد: در این رویداد قطعات ادبی کوتاه، متن و گزارش‌ و مصاحبه‌های رسانه‌ای که ارزش ادبی داشته باشد و هر متن ادبی در هر اندازه‌ای می‌تواند شرکت کند و قصد داریم هر ساله بسته‎‌ای از تولیدات ادبی داشته باشیم که برای خرمشهر و به نام خرمشهر اتفاق می‌افتد.

دبیر نخستین جشنواره جایزه ادبی خرمشهر با اشاره به اینکه این رویداد به صورت رقابتی برگزار می‌شود عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا پایان مرداد به آدرس الکترونیکی hhadabiat@gmail.com یا به شماره ۰۹۰۱۶۶۵۵۹۶۵ ارسال کنند.

وی یاد آور شد: در این رویداد ادبی بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، بسیج هنرمندان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حوزه هنری خوزستان مشارکت دارند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند