اختتامیه «استاپ‌موشن خانگی»| ناظری: آموزش از مأموریت‌های اصلی جشنواره «استاپ‌موشن خانگی» است

02:000

اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ موشن خانگی» در تالار اندیشه حوزه هنری در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الله ناظری دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی پویانمایی «استاپ‌موشن خانگی» و سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان در آیین پایانی این رویداد با تأکید بر اهمیت برپایی «استاپ‌موشن خانگی» برای کودکان و نوجوانان گفت: با توجه به این که محتواهای مستهجنی در فضای مجازی در کنار دیگر محتواهای خوب وجود دارد، تصمیمی گرفتیم تا در حوزه هنری کودک و نوجوان بر اساس مأموریتی که دارد این جشنواره را با حضور جدی بچه‌ها برپا کنیم.

ناظری ادامه داد: استاپ‌موشن تکنیک بسیار مناسبی برای تولید آثاری برای بچه‌ها به دست بچه‌ها است. هنگامی که وارد عمل شدیم و با استقبال بسیار خوبی مواجه شدیم، فهمیدیم که راه را اشتباه نرفته‌ایم.

وی افزود: به برگزیدگان این رویداد مبلغی اضافه بر جایزه‌های مشخص شده اهدا می‌کنیم تا برای کارهای بعدی خود در این زمینه انگیزه بیشتری داشته باشند.

ناظری ادامه داد: نیروی جوان کشور ما یک نیروی پر توان است، اما ما در این تکنیک از دیگر کشورهای دنیا عقبیم، پس باید با آموزش‌های صحیح آنها را برای رشد و حرکت درست در این زمینه هدایت کنیم.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان افزود: حوزه هنری بنا در استعدادیابی و ورود جدی به این فضا را دارد. پس ما باید در باشگاه‌های رشد خود در این زمینه فعالیت‌های جدی و سازنده‌ای داشته باشیم.

ناظری ادامه داد: شرایطی که کرونا ایجاد کرد، فرصتی بود تا آموزش متفاوت از برنامه‌های سنتی آموزشی شکل بگیرد.

دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی پویانمایی «استاپ‌موشن خانگی» در پایان گفت: معاونت قرآن و عترت و معاونت سینمایی حوزه هنری در برپایی این رویداد بسیار ما را یاری کردند که از آنها قدردانی می‌کنم.

برپایی اختتامیه این رویداد هم‌اکنون از درگاه‌های آپارات و اینستاگرام سپهر سوره هنر به صورت زنده در حال پخش است.

گفتنی است، نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» به همت حوزه هنری کودک و نوجوان، با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، در قالب‌های عروسکی (مانند لگو)، خمیری، کات اوت (کاغذ، مقوا، پارچه)، اشیاء و پیکسلیشن در سه گروه کودک (۵ تا ۱۲ سال)، نوجوان (۱۲ تا ۲۰ سال) و بزرگسال برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند