افتتاحیه نمایشگاه آثار برگزیده از چهارم مهرماه؛
میهمانی آثار «سوگواره هنر عاشورایی» در حرم امامزاده صالح (ع)

02:0060

نمایشگاه آثار برگزیده «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی»، از صبح یکشنبه چهارم مهرماه، در حرم مطهر امامزاده صالح (ع) افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، از صبح یکشنبه چهارم مهرماه ، ۷۸ اثر از میان آثار برگزیده «سیزدهمین دوره سوگواره هنر عاشورایی»، در حرم مطهر امامزاده صالح تهران به نمایش درآمد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور مسئولان برگزاری «سیزدهمین دوره سوگواره هنر عاشورایی» و حجت‌الاسلام سید عبدالجمید سادات قائم مقام مدیریت آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برگزار شد، حجت‌الاسلام سادات با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه در صحن متبرک امامزاده، فرصت مغتنمی است که زائران و مجاوران بیشتر و بهتر با آثار هنری عاشورایی آشنا شوند، گفت: اساساً هنر بهترین وسیله و ابزار برای ارائه مفاهیم دینی است و به‌وسیله هنر می‌توان بالاترین مفاهیم و عمیق‌ترین معانی را به انسان‌ها منتقل کرد.

وی افزود: به عنوان کسی که در زمینه طراحی سابقه فعالیت دارد، از دیدن این آثار هنری، احساس بسیار خوبی داشتم؛ چرا که می‌دیدم هنرمندان متعهد با کمک یک تصویر ساده، چه معانی بلندی را بیان کرده‌اند. معانی‌ای که برگرفته از آیات قرآن، روایات و حتی مقتل عاشورا بود.

سادات با بیان اینکه در ۱۴ ماه گذشته، دو نمایشگاه عکس روضه‌های خانگی و جشنواره بزرگ صالح در این حرم متبرک برگزار شده است، گفت: امیدواریم همکاری‌های هنری و فرهنگی مانند برگزاری این نمایشگاه با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی ادامه داشته باشد.

بنا بر این گزارش، آثار برگزیده «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» از چهارم تا چهاردهم مهرماه در صحن حرم مطهر امامزاده صالح (ع)- تهران، از چهارم تا هشتم مهرماه در حرم مطهر امامزاده جعفر(ع)- پیشوا، و از دهم تا پانزدهم مهرماه در حرم مطهر امامزاده طاهر(ع)- کرج، به نمایش عمومی گذاشته می‌شود و علاقه‌مندان اهل بیت (ع) و دوستداران هنر آیینی و مذهبی می‌توانند از این پوستر و عکس‌ها که حماسه بزرگ عاشورا و عزاداری‌های خالصانه مردم کشورمان در ایام محرم را به تصویر کشیده‌اند، بازدید کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند