میزبانی تماشاخانه مهر شهرکرد از هنرمندان در مراسم عزاداری برای امام حسین (ع)

01:0060

تماشاخانه مهر شهرکرد در قالب روایان شیدایی از پنجم تا دهم ماه محرم میزبان هنرمندان در مراسم عزاداری برای امام حسین (ع) بود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این ویژه برنامه‌ فرهنگی و مذهبی در راستای ترویج شعائر دینی و بسترسازی جهت حضور هنرمندان و سهیم شدن قشر فرهنگ ساز استان در عزای سرو و سالار شهیدان به صورت خود جوش از سوی هنرمندان رشته های مختلف هنری در استان  با همکاری حوزه هنری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شده است.

در سال های پیش این هیات در خانه هنرمندان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری فعالیت داشت که امسال به تماشاخانه مهر شهرکرد منتقل شد.

تشکیل این هیأت  که به درخواست و تلاش هنرمندان استان  و به صورت خود جوش بوده و شکل‌گیری آن نشانه‌ی دلبستگی و اعتقاد سرشار هنرمندان استان به شعائر دینی ، مذهبی و ارزش‌های اخلاقی، دینی و انسانی است.‏

هنرمندان در قالب هیات «راویان شیدایی» در قالب برنامه‌هایی ویژه چون تعزیه خوانی، شعرو مرثیه خوانی و سایر برنامه‌های هنری به بازروایی و سوگ واقعه‌ی کربلا پرداختند.

حضور دستجات عزاداری از هیات های مختلف و اجرای برنامه های مشترک در هیات «روایان شیدایی» و پخت و پخش نذری محرم از دیگر برنامه های این هیات هنری بوده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند