میراث امام (ره) مردم‌سالاری دینی است

02:040

حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، به مناسبت فرارسیدن سالگرد رحلت حضرت امام (ره) و قیام ۱۵ خرداد، نام و یاد حضرت امام خمین (ره) را گرامی داشت.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به مناسبت فرارسیدن سالگرد رحلت حضرت امام (ره) و قیام ۱۵ خرداد، حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت نام و یاد امام راحل تأکید کرد: میراث امام (ره) برای مردم ایران مردم‌سالاری دینی است. متن این بیانیه به این شرح است:

در آستانه فرارسیدن نیمه خرداد، سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵خرداد ۱۳۴۲ شاهد آن هستیم که بیش از پیش آوازه انقلاب شکوهمند اسلامی در جهان طنین‌انداز شده و آرمان‌های والای امام خمینی (ره) با شکافتن مرزهای جغرافیایی به عمق دل‌های سایر آزادی‌خواهان جهان نفوذ کرده و درحال به ثمر نشستن است.

نیمه خردادماه یادآور دو رویداد مهم برای ایران اسلامی است، ۱۴ خردادماه سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، بزرگ‌ترین چهره تاریخ معاصر شخصیت بزرگی که با طهارت روح و عظمت ایمان خود، انقلاب اسلامی ایران را با قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ هدایت کرد و در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رساند.

امام خمینی (ره) با تلاش و مجاهدت خستگی‌ناپذیر خود، نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر مبنای اسلام ناب محمدی (ص) بنیان نهاد و به عنوان الگو به جهانیان معرفی کرد و با اندیشه‌های نافذ خود، مسیر سعادت و رستگاری را بر مبنای آموزه‌های دین مبین اسلام، فراروی ملت شریف ایران اسلامی و دیگر ملل و جوامع آزاده و حق‌طلب قرار داد و مردم‌سالاری دینی را در جهان طنین‌انداز کرد.

امام خمینی (ره) به عنوان ایدئولوگ، رهبر انقلاب و بنیان‌گذار نظام، جایگاه مردم را شناخته و ارزش وافری برای آنان قائل شدند. در یک عبارت انقلاب اسلامی ایران را خود «انقلاب مردمی» نامید و مردم را «ولی نعمت ما». از همین‌رو یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران که در اصل پیروزی این نهضت را به دنبال داشت، توجه و بها دادن به مردم و افکار عمومی آنان بود که با اعتقادی کامل و ایمانی خالص وارد مبارزات انقلابی شدند و توانستند دست استعمار و دخالت‌های بیگانگان در امور داخلی کشور را از بین ببرند.

امروز نیز در سایه عنایت حضرت حق و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی)، تفکر الهی امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی زنده است و میراثی ماندگار برای نسل‌های آینده این سرزمین اسلامی خواهد بود.

حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اطمینان دارد مردم ایران اسلامی با درک نگاه ویژه انقلاب به نقش مردم در سرنوشت کشور در آزمونی مجدد برای ایفای نقش در حرکت رو به جلوی انقلاب همسو با بیانیه گام دوم با حضور در انتخابات ۲۸ خردادماه ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و قیام ۱۵ خرداد، ضمن به تصویر درآوردن وحدت و یکپارچگی با مشارکت بالای خود و انتخاب اصلحین، انقلاب را بیمه و مسیر پیشرفت کشور را هموار خواهند ساخت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند