در پی انتشار کتاب «الرائدات»
مژده پاک‌سرشت تنها نماینده ایرانی در کتاب دایره‌المعارف زنان شاعر عرب شد

01:570

نام عضو فعال انجمن شعر و ادب حوزه هنری مازندران در دایره‌المعارف زنان شاعر عرب زبان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نام و آثار «مژده پاک‌سرشت» به عنوان تنها بانوی شاعر ایرانی در کتاب دایره‌المعارف زنان شاعر عرب زبان در کشور مراکش به چاپ رسید.

گفتنی است، کتاب «الرائدات» اثر «فاطمه بوهراکه» محقق و نویسنده مراکشی، دایره‌المعارفی است از زندگی و آثار ۱۰۱۱ شاعر عرب زبان در هفتاد سال اخیر و شاعرانی که به زبان عربی اشعار قابل توجهی را سروده‌اند.
در این میان مژده پاک‌سرشت شاعر مازندرانی، با ۲ مجموعه شعر عربی در جمع شاعران عرب زبان کتاب «الرائدات» جای گرفت.

وی که تحصیل‌کرده مقطع کارشناس ارشد زبان و ادبیات عرب است، اولین مجموعه شعری (زبان عربی) خود را با عنوان «حُبُ من دونه رقابه» (عشق بدون سانسور) در بیروت لبنان به چاپ رساند و مجموعه دیگری نیز با عنوان «انا، انت و البفسج» (من، تو و بنفشه‌ها) به این زبان دارد.

این بانوی خوزستانی‌الاصل اهل مازندران، به خاطر دو اثر یاد شده در جمع شاعران کتاب «الرائدات» قرار گرفت و در این کتاب از سایر آثار و زندگی هنری وی نیز مطالبی درج شد.

شایان ذکر است که مژده پاک سرشت از اعضای فعال دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران است و مجموعه‌های دیگری از جمله «حال من خوب است»، «دلتنگی بهانه است»، «یک فنجان شعر»، «پنجشنبه‌های دوست‌داشتنی» و «نام دیگر من ستاره» (مربوط به زندگی سهام خیام نخستین دختر شهید جنگ تحمیلی) را در کارنامه دارد.

همچنین مهدی معصومی‌گرجی رئیس حوزه هنری مازندران در پی این رویداد، ضمن عرض تبریک و آرزوی سعادتمندی برای این بانوی هنرمند، تجلی آثار فاخر ادبی و نشر ارزش‌های انسانی را یک افتخار برشمرد و گفت: انتقال مفاهیم والا از هر طریق و هر زبانی که باشد، قطعاً مورد رضایت حق تعالی بوده و ان‌شاءالله موفقیت‌های خانم پاک‌سرشت در تمامی شئونات زندگی وی ادامه‌دار باشد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند