معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور:
مهم‌ترین مساله ما یاد گرفتن تعامل با نسل جدید است/ باید ادبیات و طرز فکر آنها را درک کنیم

03:480

حجت الاسلام رضا عزت زمانی معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور در سفر به استان اردبیل بر موضوع تولیدات محتوایی که حقیقت انقلاب اسلامی را به جوانان معرفی می کند، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت الاسلام رضا عزت زمانی معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور در سفر به استان اردبیل طی نشست مشترک با روسای ادارات تبلیغات اسلامی استان اردبیل و مسئولین فرهنگی ادارات، با تبریک هفته وحدت و سالروز ولادت حضرت پیامبر اکرم (ص)، هدف از سفرهای استانی را ایجاد ارتباط مستقیم و مشاهده عینی مسائل تبلیغی و فرهنگی در مناطق مختلف عنوان و اظهار کرد: ما اکنون در شرایطی قرار داریم که حضور همه جانبه و استفاده حداکثری از ظرفیت های سازمان تبلیغات اسلامی در میدان و تحقق وظیفه ای که رهبر برعهده سازمان تبلیغات اسلامی قرار داده که همان تبیین اسلام ناب است بیش از پیش ضرورت پیدا کرده است.

وی گفت: اصلی‌ترین و جدی‌ترین رسالت سازمان تبلیغات اسلامی تحقق جهاد تبیین است و در این میان ایجاد زمینه و بستر برای گفتگو کردن و بیان نظرات و پیشنهادات برای شناخت شرایط محیط اطراف و یافتن نقص های موجود و تلاش برای رفع آنها ضروری است.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: امروز امر به جهاد تبیین توسط امام جامعه صورت گرفته و مردم و همه مسئول مورد خطاب قرار گرفتند باور ما این است که در راس همه این مخاطبین، سازمان تبلیغات اسلامی با همه حیثیت، هویت، دارایی و ظرفیتش که نظامات اداری در حد ۱۰ درصد و جریان مردمی متصل به این سازمان ۹۰ درصد در خط مقدم جهاد تبیین قرار گرفته و با جدیت در تحقق منویات رهبری تلاش می کند.

حجت الاسلام عزت زمانی گفت: مشاهده اثر و نتیجه تبلیغ از وظایف دستگاه تبیین گر است و در این خصوص مبلغ و کنشگر فرهنگی در عرصه جهاد تبیین باید به میان مردم رفته و در بطن جامعه میزان مقبولیت تبلیغ را بررسی و نواقص را جبران کند.

وی دستاوردهای کنونی انقلاب اسلامی را نسبت به دهه اخیر بی نظیر و شایان توجه برشمرد و افزود: ما اکنون در شرایطی قرار داریم که بهترین و نمونه ترین دستاوردهای خود را در عرصه هایی بدست آورد که در چند دهه اخیر به دست نیامده بود که این دستاوردها در نگاه دلسوزان انقلاب، عامل اصلی حرکت به سمت قله انقلاب و پیشرفت کشور بوده و در نگاه معاندان، ابزاری برای حفظ نظام بدور از توجه به منافع مردم است که با این حربه در صدد بدبین کردن مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

حجت الاسلام عزت زمانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسائل اخیر جامعه و با بیان اینکه غالباً افرادی که فریب فتنه گران را خوردند نوجوانان بودند، توجه ویژه به این موضوع را مهم دانست و گفت: این نسل کسانی هستند که بناست این انقلاب را در آینده در دست بگیرند؛ این نسل متفاوتی است که بهتر می‌فهمد و حرف زور را نمی‌پذیرد.

وی افزود: مهم‌ترین مساله ما یاد گرفتن تعامل با این نسل است. در نظامات فرهنگی ما هم همین طور است باید ببینیم کارهایی که در فضای فرهنگی انجام می‌دهیم برای او جذاب است. جنس رفتار این نسل با ما متفاوت است و باید ادبیات و طرز فکر آنها را درک کنیم.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی بر ضرورت تولید محتوای فرهنگی در بین افراد به ویژه جوانان تاکید کرد و افزود: باید در تولیدات محتوایی، حقیقت انقلاب اسلامی را به جوانان معرفی کرده و انتقال دهیم. به این صورت است که جوانان موفق می‌شوند هویت خود را شناخته، تقویت کرده و جلوه‌های ظهور و بروز انقلاب اسلامی را مشاهده کنند لذا برای رسیدن به این هدف باید این جنس از تولیدات محتوایی بیشتر شود.

وی توجه به کارکرد اجتماعی مساجد در حل مشکلات جامعه را مهم ترین راهبرد در مردمی کردن فعالیت ها عنوان کرد و گفت: در شرایطی که ورود ادارای و سازمانی به مساجد باعث تغییر نظامات این اماکن مقدس شده و کارکرد مردمی و اجتماعی در مساجد کمرنگ شده، لذا باید تدابیری اندیشیده شود تا مساجد همچنان پرچم حکمرانی امور جامعه را بدست گرفته و زمینه حل مسائل و مشکلات مردم با مداخله مسجد حل شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند