رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری مطرح کرد؛
مهمترین وظیفه حوزه هنری پرچم داری هنر انقلاب اسلامی است

02:530

احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه شهرکرد مهم ترین وظیفه حوزه هنری را پرچم داری هنر انقلاب اسلامی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری جهاد تبیین را یک فریضه قطعی و فوری دانست و افزود: یکی از ابزارهای مهم این فریضه هنراست و همه باید تلاش کنند با زبان هنر جهاد تبین را بیان کنند چرا که تاثیر هنر بسیار بالا است.

وی بیان کرد: تقویت نیروی های توانمند استانی در راستای فعالیت های هنری و تولید محتوای جریان ساز و پیشرونده بامحوریت زیست بوم استان دو هدف اصلی حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری در سال ۱۴۰۱ می باشد.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: مهمترین مسئله و مشکل هنر در استان  و حتی در کشور نگاه مان به مسائل فرهنگی است، رهبر معظم انقلاب فرموده اند تا زمانی که فرهنگ ذیل سیاست و اقتصاد تعریف می شود مشکلات حل نخواهند شد و ما باید سیاست و اقتصاد مان را ذیل فرهنگ تعریف کنیم. دغدغه اصلی مدیریت کلان استان اقتصادی است و فرهنگ و هنر جایگاه آخر را دارد.

وی یاد آور شد:  همان طور که می بینیم بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی گریبان گیر جامعه شده اند و جز با نگاه فرهنگی مسئولین معضلات و آسیب های اجتماعی حل نخواهند شد.

قائدی زیرساخت فرهنگی و هنری را مهم ترین موضوع در فضای فرهنگی هنری چهارمحال و بختیاری دانست و افزود: ظرفیت های هنری و فرهنگی ما در شهرستان های مختلف استان متاسفانه آن طور که باید وشاید دیده نمی شود و از آنها استفاده نمی شود که مهمترین دلیل آن نبود زیر ساخت های فرهنگی و هنری در استان است. هنوز رشدی را در فضای فرهنگی و هنری استان از نظر زیر ساخت مشاهده نمی کنیم.

وی اظهار کرد: بودجه فرهنگی در کشور و به خصوص استان ما بودجه قابل توجهی نیست و به همین دلیل ما در بحث  هنری و فرهنگی با کمبود مواجه شده ایم.

رییس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، معرفی چهره برتر هنر  سال ۱۴۰۰ را یکی از برنامه های هفته هنر انقلاب خواند  و افزود: معرفی چهره برتر هنر انقلاب در سال ۱۴۰۰ استان با توجه به معیار های تولیدات آثار هنرمندان استان در رشته های مختلف صورت گرفته است.

قائدی، مسجد محوری را یکی از مهم ترین برنامه های حوزه هنری استان دانست و افزود:هسته های نمایش و سرود محلات را بامحوریت مسجد فعال خواهیم کرد و در هفته هنر انقلاب نخستین سلسله رویداد نمابشی تئاتر مردمی بچه های مسجد( محرابیان) در شهرستان های لردگان ،فارسان و  بروجن ها اجرا خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: با آغاز هفته هنر نمایشگاه قاب مهربانی با حضور استاندار افتتاح می شود و تمام عواید فروش آثار برای کمک به آزاد سازی زندانیان و خانواده شان اختصاص خواهد شد.

بر این اساس، نمایشگاه آثار هنرمندان تجسمی با موضوع هنر انقلاب اسلامی همزمان با نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی شهرکرد برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند