مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره استانی تئاتر «وتار» تمدید شد

02:160

مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره استانی تئاتر ماه «وتار» در کردستان تا پایان روز پنجشنبه ۱۸ شهریورماه تمدید شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شهرام میرزایی کردستانی مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان کردستان گفت: فراخوان سومین جشنواره استانی تئاتر «وتار» با هدف شناسایی، جذب و پرورش هنرمندان جوان، جریان‌سازی در حوزه نمایش در استان بر اساس ارزش‌های اسلامی، انقلابی و فرهنگی، تبادل فکر و اندیشه در میان فعالان تئاتر استان کردستان، معرفی و برجسته‌سازی چهره‌های برتر تئاتر کردستان، فراهم کردن زمینه برای عرضه توانمندی هنرمندان تئاتر کردستان در سطح ملی و بین‌المللی، تأمین نیاز فرهنگی جامعه مخاطب و توزیع عادلانه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در تمامی شهرستان‌های استان، تیرماه سال جاری اعلام شد.

وی در خصوص بخش‌های جشنواره گفت: جشنواره استانی تئاتر «وتار» در یک بخش رقابتی برگزار می‌شود و تمامی هنرمندان ساکن استان و یا کردستانی‌های مقیم در سایر نقاط کشور می‌توانند در این جشنواره حضور داشته باشند.

میرزایی موضوع آثار ارسالی به جشنواره را آزاد اعلام کرد و تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی از جشنواره توسط هنرمندان تئاتر صورت گرفته است و به منظور امکان فرصت برای دیگر علاقه‌مندان، مهلت ارسال اثر به جشنواره تا پایان شهریورماه تمدید شده است .

وی در خصوص مقررات جشنواره نیز گفت: متونی که توسط نویسندگان بومی و استانی نگاشته شده باشند در اولویت پذیرش هستند و متونی که در جشنواره‌های پیشین به اجرا درآمده‌اند، توسط همان گروه اجرایی در این جشنواره پذیرش نخواهند شد.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان کردستان ادامه داد: در این دوره از جشنواره به منظور تقویت و تشویق فعالیت‌های هنری خانوادگی، نمایش‌هایی که بخش اصلی عوامل تهیه آن از یک خانواده باشند، در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.

وی در خصوص نحوه شرکت در جشنواره نیز بیان کرد: هنرمندان متقاضی جهت حضور در جشنواره باید در مدت زمان تعیین شده، ۳ نسخه از متن نمایش در محیط word به همراه مجوز نویسنده را به همراه رزومه کارگردان با همراه مستندات مورد نیاز مطابق با فرم شرکت در جشنواره به دبیرخانه جشنواره واقع در سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی، حوزه هنری استان کردستان ارسال کنند.

میرزایی افزود: دبیرخانه جشنواره نتایج بازخوانی متون ارسالی را در دهه اول مهرماه اعلام و سپس از ۳۰ مهرماه به صورت حضوری بازبینی آثار انتخاب شده انجام و در نهایت با حضور آثار راه‌یافته به بخش نهایی و رقابتی این جشنواره ۱۷ تا ۱۹ آذرماه در بیجار برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: علاقه‌‎مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۳۳۲۴۳۶۲۴ با پیش شماره ۰۸۷ تماس بگیرند و یا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند