مهریزدان: حوزه هنری ظرفیت‌های بسیاری در کشف، پرورش و شکوفایی استعدادهای استانی دارد

02:360

امیر مهریزدان مدیر «سفیر فیلم»، با حضور در سی‌ونهمین نشست رؤسای مراکز استانی حوزه هنری با ارائه‌ای از تجربیات موفق مجموعه فرهنگی و هنری «سفیر فیلم»، از حوزه هنری به عنوان ظرفیت‌های مهم و نهفته در ایجاد عدالت فرهنگی در استان‌های سراسر کشور یاد کرد.

امیر مهریزدان مدیر «سفیر فیلم» در حاشیه سی‌ونهمین نشست رؤسای مراکز استانی حوزه هنری، ضمن ارائه‌ای از تجربیات و عوامل موفقیت «سفیر فیلم» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفت: امروز در جمع مدیران مراکز استانی حوزه هنری به عرصه شناسایی نیرو و تربیت آنها پرداختم، چرا که ما در جبهه فرهنگی انقلاب در این مورد کمبودهایی داریم.

مهریزدان بیان کرد: دوره شهید باقری در «سفیر فیلم» تجربه موفقی است که همچنان در حال برپایی و پی‌گیری است. ما در این دوره سعی کردیم که تربیت نیرو به گونه‌ای انجام شود که حداکثر کارایی را داشته باشد. حداکثر کارایی به این معناست که خروجی این دوره الزاماً فیلم مستند به جای هنرجوی صِرف باشد.

وی در همین راستا افزود: همچنین هنرمندی که این دوره آموزشی را پشت سر می‌گذارد در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بماند؛ یعنی باید برای هنرجویی که حال به فیلم‌ساز تبدیل شده است، برنامه‌ای هدف‌دار و مشخص داشته‌ باشیم. از طرفی هم برپایی دوره‌های غیرضروری را حذف کنیم. آنچه به صورت نظری نیازی برای ارائه به هنرجوی ما ندارد ازبرنامه‌های کاری و آموزشی ما خارج و کارهای عملی را جایگزین کنیم.

مدیر سفیر فیلم ادامه داد: هنرجوهای ما زمانی یاد می‌گیرند، که وارد کارهای عملیاتی شوند. همانند شنا، تا زمانی که شخصی داخل آب نپرد و یا او را ضمن مراقبت‌های لازم به آب نیندازیم، شناگر نمی‌شود. پس در صورتی می‌توانیم به دوره‌های نتیجه‌گرا و بازده برسیم که برپایی دوره‌های آموزشی خود را با تولیدهای هر چند کوچک همراه کنیم.

مهریزدان افزود: حوزه هنری هم با وجود مراکز استانی خود در سراسر کشور دارای ظرفیت‌هایی بسیار خوبی است که در صورت مدیریت درست نتایج شگفت‌انگیزی را می‌تواند داشته باشد.

وی در همین راستا افزود: مراجعه استعدادهای هنری بسیاری از شهرستان‌ها به «سفیر فیلم» نشان می‌دهد که استان‌های کشور دارای استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه و نهفته‌ای است که برای شکوفایی به بستر مناسبی نیاز دارند. استعدادهای هنری شهرهای گوناگون در صورت کشف، پرورش و شکوفایی به عدالت فرهنگی منجر می‌شود.

مهریزدان در پایان گفت: بسیاری از استعدادها را ما باید پیدا کنیم. برای یافتن آنها باید در جای جای کشور گشت و گذار کنیم تا بر اساس اهداف و جامعه آماری مورد نظر، نیروهای فرهنگی و هنری مناسب خود را بیابیم. حوزه هنری یکی از توانمندترین سازمان‌های فرهنگی کشور به لحاظ ظرفیت‌های نهفته است که می‌تواند این عدالت فرهنگی را رقم بزند.

گفتنی است، سی‌ونهمین نشست رؤسای مراكز استانی با شعار «هنر انقلابی؛ پیشران گام دوم» در دوره تحولی حوزه هنری به مدت ۳ روز از ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند