مهرواره «رخش رخشان شعر» در یاسوج برگزار شد

01:330
به همت واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد با همکاری انجمن ادبی کانون پرورش فکری استان برنامه قصه گویی شاهنامه فردوسی  با حضور شاهنامه‌خوانان برتر استانی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی، مهرواره «رخش رخشان شعر» با حضور شاهنامه خوانان برتر استانی در محل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان برگزار شد.
قاسم بدره پژوهشگر استانی در حوزه شاهنامه در این آیین نشست ضمن اشاره به روز بزرگداشت حکیم فردوسی درباره ی اهمیت قصه های شاهنامه گفت: شاهنامه می تواند یک منبع غنی برای قصه گویی و انتخاب قصه باشد که در آن نکته ها و پند های زیادی هست که کشاکش ها و هیجان را به ارمغان می آورد.
وی به نبرد بین خیر و شر، راستی و درستی، درس‌هایی برای  زندگی از ویژگی‌های خوب شاهنامه برای زندگی امروز اشاره کرد و افزود: شاهنامه  شامل قصه‌های اسطوره ی تاریخی، عاشقانه، بزمی و حماسی است  که کودکان و نوجوانان می توانند با شنیدن و الگو گرفتن از شخصیت های شاهنمامه درس زندگی بیاموزند.
اجرای رزم سهراب و گردآفرین، موسیقی حماسی، نمایشنامه خوانی با اقتباس از داستان ضحاک ماردوش ،تصویرسازی روایت تقسیم جهان بین فرزندان فریدون به صورت زنده، نقالی، نمایش آثار شاهنامه ای از هنرمند نوجوان رضا پرواند، نمایشنامه خوانی گردآفرید و تجلیل از شاهنامه خوانان کودک و نوجوان از دیگر برنامه‌های این آیین بود.
گفتنی است این آیین با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و با حضور مسئولان استانی و استقبال خوب اعضای کودک و نوجوان شاهنامه‌خوان روبرو شد.
انتهای پیام/

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند