مهرآوران: انقلاب در ذات هنر جایگاه خود را پیدا کرده است

01:340

عز‌ت‌الله مهرآوران بازیگر پیشکسوت معتقد است: هنر همیشه متعهد است، نمی‌شود چیزی به آن اضافه کرد، ذات هنر ذات تعهد است، بنابراین ما این اطلاق را به هنر داریم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، عز‌ت‌الله مهرآوران بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه هنر انقلاب را ژانری مستقل در هنر نمی‌داند، گفت: هنر چون ذاتش تعهد است نمی‌شود چیزی به آن اضافه کرد، بنابراین یک تعریف جدیدی به عنوان ژانر نمی‌توان در نظر گرفت. هنر در شرایط تاریخی پویایی خود را حفظ کرده و هنرمند به این پویایی و ارزش‌هایی که انسان یا تاریخ به وجود آورده است، متعهد است.

وی درباره اقبال هنر انقلاب تصریح کرد: درباره اقبال از هنر انقلاب باید از مردم سؤال شود. به عنوان مثال اگر بنده کار هنری انجام دادم، این مردم هستند که راجع به آن قضاوت می‌کنند. همچنین انقلاب در ذات هنر راه و جایگاه خود را پیدا کرده است.

مهرآوران گفت: هنر در رشته‌های مختلف و در دوره‌های تاریخی، آدم‌های خود را پیدا کرده و پرورش داده است، مانند انقلاب‌هایی که در دنیا شده و هر انقلابی فرزندان خود را پرورش و به جهان معرفی کرده است.

این بازیگر پیشکسوت درباره کشف استعدادهای جوان در راستای هنر انقلاب گفت: قدرت توانایی هنر در این است که استعداد آدم‌ها را کشف و به جهانیان ارائه کند. نهادهای آموزشی در هر شرایطی می‌توانند تأثیرگذار باشند. در مورد هنر یا روابط اجتماعی معنای آموزش در خود نهفته است که استعدادهایی را در شاخه‌های مختلف کشف کند. بنابراین ما باید ببینیم نگاهمان از آموزش برای آنچه که می‌خواهیم چه بوده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند