چهره برتر هنر انقلاب هنرهای تصویری چهارمحال و بختیاری مطرح کرد؛
مقوله هنر و هنرمند در كشور و به ویژه استان چهارمحال و بختیاری در اولويت نيست

02:490

آرمان قلی پور چهره برتر هنرهای تصویری در سال ۱۴۰۰ در چهارمحال و بختیاری گفت: مقوله هنر و هنرمند در كشور و به خصوص استان چهارمحال و بختیاری در اولويت نيست و متاسفانه هنرمندان واقعي كشور اغلب درگير مسائل معيشتي خود هستند در حالي كه هنرمند هميشه به كم ترين ها قانع است و اين مسائل باعث شده ما شاهد تولید آثار فاخر بسیار کمی باشیم در حالی که هنرمندان کار بلدی در استان چهارمحال و بختیاری حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آرمان قلی پور دشتکی مستندساز چهارمحال و بختیاری که کارنامه درخشانی در عرصه فیلم مستند دارد، گفت: براي اعتلاي هنر استان  بايد از  هنرمندان  متعهد استان بيش از پيش بهره برد، هنرمند نگاه دقيق و نزديك تري به مسائل جامعه دارد و با نگاه هنرمندانه خود مي تواند دغدغه ها و آسيب ها و زيبايي هاي جامعه و محل زيست خود را به نمايش بگذارد و از طرفي بايد بستر مناسب و گسترده اي براي به نمايش گذاشتن آثار هنري وجود داشته باشد و جامعه به عنوان اصلي ترين مخاطبان آثار هنري به اين آثار دسترسي پيدا كند.

این فیلمساز جوان معتقد است هنرمندان استانی بايد با توجه به جغرافيا و فرهنگ متنوع استان خود موضوعاتي را ارائه دهند كه روح و هويت و و نشانه هاي فرهنگ استانشان در اثر تولیدی دیده شود.

وی اظهار داشت: هنرمند بايد براي آفرينش آزاد باشد و به موضوع هاي محدود و مشخص و عمدتا سطحي محدود نشود، مديران متولي فرهنگ و هنر بايد شرايطي فراهم كنند كه هنرمندان متعهد كشور بتوانند فعاليت مستمر و با كيفيتي داشته باشند و مطمئنا اگر اينگونه باشد تاثير آن را در حل مشكلات و بحران ها و آگاهي و شناخت مردم از مسائل جامعه خواهيم ديد.

قلی پور افزود: من عاشق مردم و فرهنگ استانم چهارمحال و بختیاری هستم  و در سال هاي فعاليت در حوزه فيلمسازي مستند تلاشم بر اين بوده تا با شناسايي و معرفي فرهنگ و سنت ها و شخصيت هاي متنوع و جذاب و با نگاهي بومي فيلم های خود را تولید کنم.

این مستندساز جوان گفت: تلاش داشته ام  با نگاهي جهاني آثارم را تولید کنم و اين فيلم ها را نخست براي مخاطبان ايراني و در مقياسي بزرگتر در كشور هاي مختلف براي نشان دادن هويت اصلي ايران و ايراني و نه آنچه رسانه ها از ايران براي دنیا ساخته اند را نشان بدهم. امیدوارم با حمايت و نگاه ويژه مديران استاني و كشوري در ادامه مسير هم دوربينمان همچنان به ثبت  نازنين مردمان اين سرزمين روشن بماند.

آرمان قلی پور دشتکی سال ۱۳۸۴ در سن ۱۵ سالگی فعالیت هنری خود را آغاز کرد. قلی پور  بیش از ۱۵عنوان جوایز برتر  ملی و بین المللی در زمینه مستند سازی در کارنامه هنری خود دارد. جدیدترین اثر این هنرمند فیلم ساز با عنوان «زری» منتخب هفتادمین جشنواره فیلم ترنتو ایتالیا شده است. این هنرمند فیلم ساز جوان در هفته هنر انقلاب اسلامی به عنوان چهره برتر هنر انقلاب در بخش هنر های تصویری معرفی شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند