مقاله پژوهشگر اراکی در کنفرانس بین المللی «گفتمان حسینی»

01:110

مقاله شبیه خوان و پژوهشگر اراکی با محوریت هنر نمایشی تعزیه در کنفرانس بین المللی «کرامت انسانی در گفتمان حسینی» به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، خلیل خسروبیگی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان اظهار داشت: مقاله تبلور کرامت حسینی در متون تعزیه با تکیه بر مجالس تعزیه پسر فروشی و متوکل عباسی نوشته اسماعیل مجللی عنوانی است که با محوریت هنر نمایش و به خاصه هنرارزشمند شبیه خوانی در کنفرانس بین‌المللی «الکرامه الانسانیه فی الخطاب الحسینی» به عنوان آثار برگزیده انتخاب شده است.

وی توضیح داد: کنفرانس بین‌المللی «کرامت انسانی در گفتمان حسینی» با حضور جمعی از اندیشمندان کشورهای ایران ، عراق، هند و…، روزهای ۲۳ و ۲۴ اسفندماه همزمان با سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) در دانشگاه اهل البیت (ع)  در کربلای معلی به ابتکار ستاد فرهنگی اربعین و با مشارکت نقیب آکادمیین دانشگاه‌های کربلا، و بنیاد بین‌المللی اربعین، دانشگاه اهل البیت (ع) در پنج محور؛ معرفتی اعتقادی، معنویت و عرفان، فقهی و حقوقی، فرهنگی و اجتماعی و ادب و هنر برگزار می‌شود.

اسماعیل مجللی فارغ التحصیل ادبیات نمایشی، شبیه خوان، پژوهشگر و مدرس تعزیه است و نگارش مقالات متعدد و همچنین چاپ کتاب های شبیه نامه (کتاب سال ۹۹استان مرکزی)و تاریخ تعزیه همدان (کتاب سال عاشورا۱۴۰۰) از جمله فعالیت های وی است.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند