در روز ملی سینما؛
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با کارکنان بهمن سبز دیدار کرد

02:370

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با تاکید بر ضرورت به‌روزرسانی صنعت سینما همگام با فناوری روز گفت: هزینه کردن در حوزه فرهنگ از تاثیرگذارترین هزینه‌هاست و از این طریق می‌توان هم مخاطب داخلی را به لحاظ فرهنگی ارتقا داد و هم به تبع آن در رفع مسائل فرهنگی و امنیتی تاثیرگذار بود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری خوزستان ،عبدالرضا سیفی معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در دیدار با کارکنان مؤسسه فرهنگی بهمن سبز خوزستان که به مناسبت روز سینما در سینما ساحل اهواز برگزار شد، با تبریک این روز، با تاکید بر ضرورت به‌روزرسانی صنعت سینما همگام با فناوری روز اظهار کرد: اگر سینما نتواند خود را به فناوری روز برساند ممکن است روزبه‌روز ضعیف‌تر شود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با بیان اینکه در کنار توجه به پیشینه تاریخی سینما، باید به به‌روزسانی تجهیزات، پخش فیلم، امکانات رفاهی و … هم توجه کرد افزود: امروز مردم از پردیس‌های سینمایی استقبال خوبی می‌کنند چرا که متناسب با نیاز مخاطب به‌روزرسانی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه صنعت فیلم و سینما به‌هم پیوند خورده‌اند اضافه کرد: فیلم یکی از مؤثرترین ابزارهای تاثیرگذار بر افکار عمومی بوده و می‌بینیم بسیاری از کشورهای جهان از طریق فیلم فرهنگ، تفکر و ارزش‌های خود را صادر می‌کنند و علاوه بر کشور خود، برای دیگر کشورها هم تولید ادبیات دارند.

سیفی سینما را صنعتی پویا و درآمدزا دانست و خاطر نشان کرد: بسیاری از فیلم‌هایی که اخیرا ساخته شدند، فیلم‌های موفقی بودند و باعث شده سرمایه‌گذاران به سمت تولید فیلم و آثار سینمایی بروند.

وی به وضعیت سینما در خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: در خوزستان با توجه به تنوع قومیتی به لحاظ امکانات و فضای سینمایی با سرانه و استاندارد کشور فاصله داریم.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان اظهار کرد: به نظر می‌رسد در هر شهری حداقل باید یک سینما وجود داشته باشد ولی امکان اینکه در مدت کوتاهی بتوانیم این سرانه را به حد استاندارد و مطلوب برسانیم، کم است و نیاز است دیگر دستگاه‌ها هم در این زمینه همکاری کنند.

وی تصریح کرد: هزینه کردن در حوزه فرهنگ از تاثیرگذارترین هزینه‌هاست و از این طریق می‌توان هم مخاطب داخلی را به لحاظ فرهنگی ارتقا داد و هم به تبع آن در رفع مسائل فرهنگی و امنیتی تاثیرگذار بود؛ چرا که بخشی از مسائل امنیتی مرتبط با موضوعات فرهنگی است.

سیفی یاد آور شد: این موضوع برای روابط با خارج از کشور هم صدق می‌کند و همین تولید محتوای فرهنگی در داخل کشور، علاوه بر اینکه در وضعیت اقتصادی، اجتماعی و امنیتی ما تاثیرگذار است در خارج از کشور هم در روابط اقتصادی و امنیتی ما مؤثر خواهد بود و این‌ها همه به مانند یک زنجیره به‌هم وصل هستند.

در این نشست که با حضور محمد شهبازگهروئی رئیس حوزه هنری خوزستان برگزار شد، میلاد تفت‌آشیان مدیر امور سینمایی بهمن سبز خوزستان توضیحاتی در خصوص وضعیت سینماهای استان ارائه داد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند