در پیامی؛
معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، درگذشت وحید حیاتی را تسلیت گفت

02:000

میثم مرادی بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، در پیامی درگذشت وحید حیاتی از هنرمندان و پژوهشگران موسیقی ایرانی که طی سال‌های اخیر در مرکز موسیقی حوزه هنری فعالیت می‌کرد را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، در پیامی درگذشت وحید حیاتی از هنرمندان و پژوهشگران موسیقی ایرانی که طی سال‌های اخیر در مرکز موسیقی حوزه هنری فعالیت می‌کرد را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

«باسمه تعالی
انّا لله و انّا الیه راجعون

به نمایندگی از سوی مجموعه مراکز استانی حوزه هنری انقلاب اسلامی و همکاران معاونت راهبری استان‌ها، درگذشت همکار هنرمندمان زنده‌یاد وحید حیاتی را به خانواده آن مرحوم و جامعه هنری بخصوص هنرمندان رشته موسیقی تسلیت عرض می‌کنم.

شخصیت فروتن و مهربان، و در عین حال وظیفه‌شناس و پیگیر آن هنرمند نازنین که مراکز استانی حوزه هنری نیز برای سالیانی از برکات دانش و هنرش بهره‌مند بوده‌اند، الگویی برای همه ماست.

از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم تمنای مغفرت دارم و برای خانواده ایشان صبر و تسلّای قلب آرزو می‌کنم.

میثم مرادی بیناباج
معاون راهبری استان‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی»

صبح دیروز، سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه، مراسم بدرقه مرحوم وحید حیاتی از مدیران مرکز موسیقی حوزه هنری به سوی خانه ابدی، در محوطه باز فضای حوزه هنری و رواق شهادت برگزار شد.

این هنرمند بر اثر سکته مغزی و در سن پنجاه و یک سالگی از دنیا رفت.

گفتنی است، وحيد حياتی از سال ۷۰ به فراگيری نوازندگی دف و تنبك نزد حسن آزاده‌فر پرداخت و سپس نزد مهرداد كريم‌خاوری در زمينه نوازندگی دف، فردين كريم‌خاوری و بابك مدرسی نوازندگی سه‌تار و محمد محرابی كلارينت به كسب تجربه پرداخت.

علاوه بر اين، تئوری موسيقی را نيز نزد علی منتظری و امير اسلامی فرا گرفت. او علاوه بر تدريس كلارينت و سازهای كوبه‌ای، به تدريس دف و تنبك در فرهنگسرای خاوران، حوزه هنری مركز و شهر ری و همچنين آموزشگاه‌های موسيقی ستارگان و نفير پرداخته است.

حياتی داوری جشنواره‌های متعددی را نيز در سوابق خود دارد و از سال ۷۷ در مركز موسيقی حوزه هنری حضور داشت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند