مشهدی‌عباس: جشنواره «استاپ‌موشن خانگی» می‌تواند خون تازه‌ای در رگ‌های هنرمندان ایجاد کند

01:070

عضو هیئت داوران نخستین جشنواره استاپ موشن خانگی معتقد است: اگر حمایت‌های لازم از استعدادهای جشنواره اتفاق بیفتد، سال آینده جشنواره استاپ‌موشن موفقیت‌های بیشتری را کسب خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امیر مشهدی‌عباس، عضو هیئت داوران نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» گفت: در حال حاضر که همه ما درگیر اپیدمی کرونا هستیم و هنرمندان و تولیدگنندگان آثار هنری هم با کمبود و عدم حمایت‌های لازم روبه‌رو هستند، شکل‌گیری جشنواره‌ای مانند جشنواره «استاپ موشن خانگی» می‌تواند انگیزه‌ای برای فعالیت هنرمندان این عرصه باشد.

وی افزود: نوجوان‌ها حضور پررنگ و خیلی خوبی در این جشنواره داشتند و بیشتر کارهای این بخش تولیدی بود، اما به نسبت آثار خارجی تولیدات نوجوانان متوسط بود. اگر بتوانیم با ایجاد انگیزه فضای بهتری به‌وجود آوریم، مسلماً اتفاقات جدید و موفقیت‌آمیز بیشتری در خصوص نوجوانان شاهد خواهیم بود.

مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تأکید کرد: حوزه هنری به‌دلیل دارا بودن مرکز تخصصی انیمیشن، ظرفیت حمایت از استعدادهای این جشنواره را دارد. مرکز انیمیشن حوزه هنری می‌تواند ۵ تا ۱۰ گروه سازنده نوجوان را حمایت کند.

مشهدی‌عباس در پایان گفت: در شرایط کرونا، کمبود بودجه، نبودن تخصیص و فضایی برای حمایت از آثار، احساس می‌کنم جشنواره‌هایی چون «استاپ‌موشن خانگی» می‌تواند خون تازه‌ای در رگ‌های هنرمندان ایجاد کند و من از همه مسئولینی که می‌توانند هر کمکی برای برگزاری بهتر رویدادهایی این چنینی انجام دهند می‌خواهم پای کار حاضر شوند؛ زیرا این کمتری کاری است که می‌شود برای هنرمندان در حال حاضر انجام داد.

گفتنی است، نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» به همت حوزه هنری کودک و نوجوان، با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، در قالب‌های عروسکی (مانند لگو)، خمیری، کات اوت (کاغذ، مقوا، پارچه)، اشیاء و پیکسلیشن در سه گروه کودک (۵ تا ۱۲ سال)، نوجوان (۱۲ تا ۲۰ سال) و بزرگسال در حال برگزاری است و مراسم اختتامیه این جشنواره ۲۲ اسفندماه به‌صورت حضوری و پخش همزمان در شبکه‌های اجتماعی، ساعت ۱۸ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند