مشارکت هنرمندان تجسمی چهارمحال و بختیاری در آزادسازی زندانیان غیر عمد

02:000

هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری در اقدامی خیرخواهانه برای بازگرداندن لبخندی بر روی لب‌های کودکان و همسران زندانیان با برپایی نمایشگاه «قاب مهربانی» و فروش آثار خود بیش از دویست پنجاه میلیون ریال برای آزاد سازی زندانیان غیر عمد کمک کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رییس‌ حوزه هنری چهارمحال‌ و بختیاری گفت: نمایشگاه «قاب مهربانی» به همت هنرمندان تجسمی استان چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در شهرکرد افتتاح شد و توانست بیش از بیست و پنج میلیون تومان فروش آثار داشته باشد.

احسان قائدی با بیان اینکه تطبیق فضای هنری با امر اجتماعی‌ از اولویت‌هایی است که در این برنامه دنبال شده است گفت: انتظار حضور مردم در این دست نمایشگاه ها از سوی حوزه هنری و هنرمندان بسیار بیشتر است که انشاالله زیر ساخت های مناسب این مهم به درستی اتفاق بیفتد.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: زیر ساخت های هنری برای ارائه آثار هنری هنرمندان در استان چهارمحال و بختیاری از جایگاه خوبی برخوردار نیست و هنرمندان این استان با وجود اینکه در بیشتر رشته های هنری در کشور سرآمد هستند ولی مکان مناسبی برای ارائه آثار خود ندارند که این مسئله حمایت هر چه زودتر و بیشتر مسئولین ارشد استانی برای تهیه زیر ساخت های اصلی چون گالری آثار، پلاتوی نمایش و … را می طلبد.

رئیس حوزه هنری  چهارمحال و بختیاری ضمن قدردانی از حضور هنرمندان استان در این رویداد افزود: هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری با وجود امکانات کم در بیشتر زمینه های هنری در استان  همیشه عِرق ملی  و انسان دوستی داشته اند و  عواید این رویداد فرهنگی را برای آزاد سازی زندانیان غیر عمد استان اختصاص داده اند که باید قدردان این عزیزان بود و هر چه زودتر زیر ساخت های مهم هنری در استان را برای فعالیت همه هنرمندان فعال کرد.

در نمایشگاه « قاب مهربانی» ۶۰ اثر از ۲۴ هنرمند استان در رشته‌های نقاشی، نقاشی‌خط، خوشنویسی، تذهیب، تصویرسازی، هنرهای‌جدید و هنرهای‌ دیجیتال در معرض بازدیدکنندگان قرار گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند