در یک نشست مشترک در اردبیل مطرح شد؛
«مسجد» پایگاه و کانون هنر انقلاب اسلامی است

02:280

به مناسبت هفته هنر انقلاب، نشست مشترک حوزه هنری استان اردبیل و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نشست مشترک حوزه هنری استان اردبیل و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان روز دوشنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۱ با حضور امیر رجبی رییس حوزه هنری استان اردبیل، مصطفی آمون مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و جمعی از کارکنان دو نهاد انقلابی برگزار شد.

امیر رجبی در این جلسه گفت: «مسجد» پایگاه و کانون هنر انقلاب اسلامی است و مرکز کارهای هنری باید از مساجد نشأت گیرد تا شاهد کارهای فاخر همراه با معنویت باشیم.

رییس حوزه هنری استان اردبیل تصریح کرد: همکاری کانون‌های مساجد با حوزه هنری از دیر باز وجود داشته و اوج این فعالیت‌ها در تئاتر بچه‌های مسجد نمود عینی داشت و باید این همکاری‌ها در سایر زمینه‌ها نیز توسعه یابد.

وی ادامه داد: کانون‌های مساجد نیروی انسانی کیفی دارد و همیشه در همه فعالیت‌های فرهنگی و هنری توانسته‌اند کارهای فاخر و خوبی را در زمینه‌های مختلف با محوریت مسجد ارائه دهند.

رجبی خاطر نشان کرد: ایجاد زمینه همکاری با کانون‌های مساجد افتخار بزرگی است که با محوریت مساجد بتوانیم زمینه گسترش فعالیت‌های هنری را فراهم کنیم.

امیر رجبی افزود: مساجد ظرفیت لازم برای گسترش فعالیت‌های تئاتر را دارند و باید گروه‌های تئاتری بیشتری در مساجد استان تشکیل شود تا استعدادهای نوجوانان و جوانان در این زمینه شکوفاتر شود.

مصطفی آمون مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان نیز در این دیدار گفت: حوزه هنری استان ظرفیت ویژه‌ای دارد و ما تمام سعی‌مان این است که بتوانیم با کمک همدیگر اتفاقات خوبی در زمینه‌های فرهنگی و هنری رقم بزنیم.

آمون در ادامه اضافه کرد: در رشته‌های مختلف هنری از جمله تئاتر بچه‌های مسجد، انجام برنامه‌های فرهنگی در مساجد مختلف استان در مناسبت‌های ویژه مذهبی، تشکیل و حمایت از گروه‌های سرود در سطح مساجد شهرهای مرزی و دیگر شهر، کانون مساجد آمادگی دارد تا با حوزه هنری استان همکاری نماید.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در پایان گفت: در سال‌های اخیر این دو نهاد کارهای فاخر و اثرگذاری مانند تولید تئاتر بچه‌های مسجد و جشنواره ملی ترنج انجام داده‌اند که امیدوارم با گسترش همکاری‌ها گام‌های مثبتی در کیفیت‌بخشی به نیروهای مومن و انقلابی مساجد برداریم.

در ادامه این دیدار، رحمان مجرد معاون فرهنگی حوزه هنری استان با اشاره به اینکه نوجوانان و جوانان علاقه خاصی به هنر دارند، اظهار داشت: گرایش فعالان کانون‌های مساجد به فعالیت‌های هنری می‌تواند موجب کشف استعدادهای هنری با محوریت مسجد شود که باید در این زمینه همکاری‌های بیشتری صورت گیرد.

معاون فرهنگی حوزه هنری استان اردبیل عنوان کرد: همکاری این دو نهاد در حوزه تئاتر بچه‌های مسجد نمود بیشتری داشت و باید این همکاری افزایش یابد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند