مستند «یک قایق روی‌ دریا» در چهارمحال و بختیاری آماده نمایش شد

01:060

رییس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با اشاره به پایان یافتن مراحل تولید مستند «یک قایق روی دریا» گفت: فیلمساز جوان استان در این مستند بخشی از سختی‌های آموزش در روستاهای سخت‌گذر را به تصویر کشیده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رییس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در این مورد گفت: یکی از رسالت‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی شناساندن فعالیت‌های جهادی قشرهای مختلف در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی است که بنا بر این رسالت در سال جاری طرح ساخت فیلم‌های مستند در این رابطه در دستور کار این مرکز فرهنگی قرار گرفت.

وی ساخت مستند یک قایق روی دریا را از جمله اقدامات هنری برای به تصویر کشیدن بخشی از سختی‌های آموزش در مناطق سخت‌گذر چهارمحال و بختیاری و تلاش معلمی جوان برای تحقق عدالت آموزشی در این مناطق‌ دانست و تصریح کرد: آرمان قلی پور فیلمساز استان در این مستند ۲۹ دقیقه‌ای‌، داستان محمدرضا معلم جوان روستای چشمه قاسم را موضوع کار خود قرار داده است.

وی یادآور شد: روستای چشمه قاسم در منطقه‌ای‌ دوردست قرار دارد که تنها ۲ خانواده و چهار دانش‌آموز‌ در آن زندگی می‌کنند و معلم جوان برای رسیدن به مدرسه کوچک روستا باید از میان رودخانه عبور کند.

قائدی درباره عوامل سازنده این‌ مستند نیز‌ گفت: رضا یزدانی، سجاد قلی پور، ندا رحمان پور به ترتیب به عنوان مجری طرح، مدیر تولید‌ و صدابردار و صداگذار‌ در ساخت این مستند همکاری داشتند و آرمان قلی پور علاوه بر کارگردانی اثر، فیلمبرداری و کار تحقیقی‌ فیلم را نیز‌ برعهده داشت.

رییس‌ حوزه هنری استان همچنین ساخت مستند «خین بُری» را از دیگر اقدامات حوزه برای نمایش فعالیت‌های جهادی یکی از روحانیون شهرستان لردگان بیان کرد و افزود: این مستند ساخته عباس رفیعی نیز همزمان با هفته هنر انقلاب به نمایش درآمد.

به گفته مسوولان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری تاکنون حدود ۸۰ فیلم مستند و داستانی در این مرکز فرهنگی تولید شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند