مستند «گزارش یک سقوط» رونمایی شد| «گزارش یک سقوط» نگاهی تحلیلی و کارشناسی به بازار بورس دارد

02:191

مراسم رونمایی و اکران مستند «گزارش یک سقوط» به تهیه‌کنندگی محمدجواد معصومی و کارگردانی قاسم اکبری، سه‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه در سالن مهر حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در ابتدای این مراسم قاسم اکبری، کارگردان مستند «گزارش یک سقوط» گفت: با کمک مجید حیدری، کارشناس و راوی مستند تصمیم گرفتیم مستندی در رابطه با وضعیت بورس تولید کنیم، از آبان‌ماه امسال پژوهش کار را آغاز کردیم. حضور آقای حیدری و همکارانشان در «نود اقتصادی» کمک زیادی به کار کرد.

وی تصریح کرد: احتمالاً این نسخه‌ای که ملاحظه می‌کنید در پخش تلویزیونی تغییراتی را متحمل خواهد شد. امیدوارم توانسته باشیم به سؤالات و ابهامات مخاطبان پاسخ داده باشم. تلاش کردیم اثری با مستندات و کارشناسی دقیق را تهیه و پخش کنیم.

در ادامه مراسم، مجید حیدری، خبرنگار و راوی مستند «گزارش یک سقوط» گفت: این مستند تجربه‌ای متفاوت بود که به اعتقاد بنده پس از پخش مستند تأثیرات آن را خواهیم فهمید. به هر حال در شرایطی این مستند تهیه شده است که بازار سرمایه‌گذاری در بورس وضعیت خاصی داشت و نگاه‌ها به بازار، نگاهی نگران‌کننده و ابهام‌آمیز بود.

وی با بیان اینکه همچنان هم سؤالات بسیاری در رابطه با وضعیت بورس وجود دارد، اظهار داشت: واقعاً بسیاری از سرمایه‌گذاران در بورس نمی‌دانند بازار چه خواهد شد؛ عمده بحث هم پس از ریزش بورس شکل گرفت، کارشناسان در تردید بودند، چراکه می‌خواستند بدانند سیاست‌های سازمان بورس و وزارت اقتصاد چیست.

حیدری افزود: به دلیل دعوت‌هایی که صورت گرفته بود، خیلی‌ها وارد بازار بورس شدند و وقتی این اتفاقات رخ داد تردیدها و ابهامات بیشتر شد، این مستند جزء کارهای بسیار خاص است، به‌دلیل آنکه نوع پردازش و نگارش اثر کار را متفاوت کرد و به اعتقاد من به دلیل نگاه تحلیل و کارشناسی تأثیر خودش را می‌گذارد.

در ادامه مراسم دکتر مسعود موفقی، استاد دانشگاه و کارشناس اقتصاد گفت: یک موضوع اصلی در بحث سرمایه‌گذاری در بورس و یا دیگر مقادیر مشابه سرمایه‌گذاری که مردم می‌خواهند ثروت خود را افزایش دهند نشانگر یک نگرانی در سطح جامعه است که ناشی از تورم چهارساله اخیر بوده و همه مردم نگران سرمایه خود هستند. تقریباً نه به این شدت، اما چنین ریزشی را به صورت کوتاه در سال ۹۲ داشته‌ایم؛ امیدوارم با آثاری همچون مستند «گزارش یک سقوط» که به ما تحلیل‌هایی را برای اشتباه نکردن ارائه می‌دهد، دیگر شاهد این گونه مشکلات نباشیم.

در پایان مراسم از پوستر مستند «گزارش یک سقوط» با حضور یاسر فریادرس مدیر مرکز مستند سوره، محمدجواد معصومی تهیه‌کننده مستند، قاسم اکبری کارگردان مستند، مجید حیدری کارشناس و راوی مستند رونمایی شد و اولین اکران این اثر با حضور کاشناسان و عوامل مستند صورت گرفت.

انتهای پیام/


1 دیدگاه

  1. محمد

    کی پخش میشه؟

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند