مستند «مهاجر الی‌الله» رونمایی شد

03:000

در آیین یادبود ششمین سالروز شهادت شهدای فاجعه منا، فیلم مستند «مهاجر الی‌الله» روایت شهادت شهید محمدرضا جلالی شهید فاجعه منا، در تبریز رونمایی و اکران شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین یادبود ششمین سالروز شهادت شهدای فاجعه منا و شهید حاج محمدرضا جلالی مداح اهل بیت (ع) در تبریز به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی برگزار شد.

همچنین در این آیین از فیلم مستند «مهاجر الی‌الله» به کارگردانی بهزاد پروین‌قدس در پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز رونمایی شد.

در این آیین فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی، سردار عابدین‌خرم با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مفاهیم شهید و شهادت را در قرن بیستم زنده کرد، عنوان کرد: دفاع مقدس پدیده بی‌نظیری برای دفاع از آرمان‌ها و اقدام برای خدا بود.

وی با اشاره به فاجعه سال ۹۴ در منا افزود: در پشت پرده این فاجعه اتفاقات خاصی و درس‌آموز بود که دل امت اسلامی را جریحه‌دار کرد.

وی با بیان اینکه این شهید، یک مدافع حرم هم بوده است، گفت: اگر شهدای مدافع حرم نبودند، مردم کشورهای اسلامی همسایه را به مسلخ می‌بردند که شاگردان مکتب حاج قاسم با حضور و بسیج نیروهای مردمی کشورهای مختلف، مانع دشمن رسیدن به مرزهای ایران اسلامی شدند.

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه به جوانان امت اسلامی اعتقاد راسخ داریم، خاطرنشان کرد: این جوانان شاگرد مکتب حاج قاسم مظلومیت اسلام را فریاد زدند و جنایت‌پیشه‌ها را با دست خالی اما با انگیزه‌های محکم شکست دادند.

وی با تأکید بر اینکه نه سازش، نه تسلیم و نه کرنش در برابر دشمنان پذیرفته شده نیست، گفت: دشمنان وقتی این مقاومت جوانان را می‌بینند، هر روز عقب می‌نشینند.

سردار خرم، زندگی پر از مجاهدت و برکت شهید جلالی را یادآور شد و افزود: جنگ حق با باطل باید درست روایت شود که ساخت این مستند ارزشمند در این راستاست تا جنایت سعودی‌ها در منا آشکارتر شد. دشمنان در جنگ شناختی، باورهای ما را مورد هدف قرار داده و به دنبال غلبه بر آرمان‌ها و تبدیل آن به ضد ارزش هستند.

در ادامه این آیین ضمن سخنرانی حاج بهزاد پروین‌قدس در خصوص ساخت فیلم مستند «مهاجر الی‌الله»، از پوستر این مستند رونمایی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند