مستند «غیر رسمی ۴» در اهواز اکران شد

04:000

نماینده دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به تولیدات مستند دفتر حفظ و نشر آثار رهبری، بر توجه به این مستندها به ویژه مجموعه «غیررسمی» تاکید کرد و گفت: هر کدام از این مستندها می‌تواند نقشه راهی برای موضوع جهاد تبیینی مورد نظر مقام معظم رهبری باشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، هادی امیدی‌فر نماینده دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در حاشیه اکران مستند «غیررسمی ۴» اظهار کرد: قسمت چهارم مستند غیررسمی به بیان جلسات مقام معظم رهبری با گروه‌های فرهنگی تحت عنوان «پنجشنبه شب‌ها» اختصاص دارد که در طی ۲ سال جلسه با اقشار مختلف فرهنگی برگزار شده و مطالب و دغدغه‌های خود را بیان کردند.

نماینده دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای افزود: ویژگی این جلسات همان‌طور که از اسم مستند مشخص است، غیررسمی بودن آن است و فضایی صریح، شفاف و صادقانه‌ برای بیان مسائل و برقراری گفت‌وگو با مقام معظم رهبری دارد.

وی اضافه کرد: قسمت اول این مستند مرتبط با دیدار راویان دفاع مقدس بود، قسمت دوم ویژه هنرمندان، قسمت سوم فعالان حوزه علم و فناوری و قسمت چهارم نیز مرتبط است با دیدار جمعی از طنزپردازان کشور با رهبری در تیرماه سال ۹۸ که در جلساتی غیررسمی برگزار شده و قسمت‌های بعد هم در دستور کار است.

امیدی‌فر تصریح کرد: مستند «غیررسمی ۴» در مرحله اول ویژه نخبگان و فعالان فرهنگی سراسر کشور اجرا می‌شود و ما در حال رایزنی هستیم که در یک آینده‌ای نزدیک شاید در سال ۱۴۰۱ همچون سایر قسمت‌ها، مستند از طریق رسانه ملی به صورت مختصرتر پخش شود.

وی ابراز کرد: مجموعه مستندسازی در دفتر حفظ و نشر از سال ۹۸ با قوه و قدرت بیشتری آغاز به کار کرد و در حال حاضر سه قسمت مجموعه مستند «در لباس سربازی» تولید کردیم که روایت بی بدیل و خودگفته مقام معظم رهبری از روزهای آغازین دفاع مقدس است، یک قسمت مستند «با این ستاره‌ها» شامل مجموعه لشکر زینبی از دیدارهای رهبری با خانواده شهدای مدافع حرم و چهار قسمت از مجموعه غیررسمی تولید کرده است.

نماینده دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تاکید بر اینکه باید نسبت به این مستندها توجه ویژه‌ای صورت گیرد اظهار کرد: پیرو این موضوع و تکلیف و جهاد تبیینی که مطالبه مقام معظم رهبری است، هر کدام از این مستندها می‌تواند نقشی را برای تکمیل آن نقشه کلی و روایت‌های تبیینی داشته باشد.

وی با بیان اینکه سعی ما بر این است که با انجام تولیداتی و با استفاده از ظرفیتی که وجود دارد، بتوانیم کمک حال فعالان فرهنگی و کنشگران جبهه انقلاب در سراسر کشور باشیم عنوان کرد: دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هم این آمادگی را دارد که در حوزه‌های مختلف بتواند همکاری داشته باشد و از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی پشتیبانی کند.

امیدی‌فر همچنین با اشاره به رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «حوض خون» خاطر نشان کرد: این مراسم ۲۲ اسفند همزمان با روز بزرگداشت شهدا و دوازدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در یادمان بیمارستان شهید کلانتری اندیمشک برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این کتاب روایت مجاهدت‌های زنانه بانوان اندیمشکی در دوران دفاع مقدس است که مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفته و ایشان در کنگره شهدای زنجان که ۲۴ مهر امسال اشاره‌ای به این کتاب داشتند یاد آور شد: دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بنا دارد در این مراسم از عوامل این برنامه تقدیری داشته باشد.

بنابراین گزارش، چهارمین قسمت از مستند غیررسمی که روایتی از گفتگوها، حواشی و دغدغه‌های مطرح شده در دیدار جمعی از طنزپردازان کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در دو نوبت، نوبت اول در دفتر امام جمعه اهواز با حضور ائمه جمعه استان خوزستان و نوبت دوم در سینما ساحل اهواز با حضور جبهه فرهنگی، دانشجویان،هنرمندان، اهالی رسانه و عموم مردم به روی پرده رفت.

این دیدار از جمله سلسله جلسات مقام معظم رهبری با طیف‌های مختلف علمی، اجتماعی، فرهنگی و هنری است که تیرماه ۱۳۹۸ برگزار شده‌ است.

مستند «غیر رسمی ۴» به کارگردانی سید محمد علی صدری‌نیا و توسط موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای اسلامی تولید شده است.

اکران مستند «غیر رسمی ۴» به همت مراکز استانی حوزه هنری و دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، به صورت همزمان در سراسر کشور انجام می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند