مستند «علی مردان خان بختیاری» در سینما حماسه تولید می شود

01:290

با راه یابی مستند علی مردان خان بختیاری به مرحله دوم مستند این مرد دلاور بختیاری به نویسندگی و کارگردانی آرمان قلی پور دشتکی در دومین رویداد سینما حماسه تولید می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، جشنواره فیلم کوتاه «سینما حماسه» از سوی سازمان سینمایی حوزه هنری کشور و حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می شود.

در واقع سینما حماسه رویدادی ملی است که انتهای آن به تولید اثر منجر خواهد شد.

این رویداد در دو بخش داستانی و مستند برگزار شده که طرح مستند علی مردان خان بختیاری به نویسندگی و کارگردانی آرمان قلی پور دشتکی در مرحله اول از بین ۲۳۷ اثر از سراسر کشور پذیرفته شد. و پس از شرکت در کارگاه های مختلف این رویداد و ارائه فیلمنامه نهایی از به عنوان اثر منتخب جهت تولید  در بخش مستند انتخاب شده است.

در بخش مستند رویداد سینما حماسه، از ۶ اثر منتخب  تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای تولید اثر، حمایت خواهد شد .

روایت شخصیت‌ ها و حماسه های بومی ایران زمین، وقایع و شخصیت های حماسی و معاصر ایران و “ما می توانیم” موضوع آثار بخش مستند سینما حماسه است.

آرمان قلی پور دشتکی هنرمند جوان فیلم ساز چهارمحال و بختیاری در هفته هنر انقلاب ۱۴۰۱ از طرف حوزه حوزه هنری انقلاب اسلامی استان به عنوان چهره برتر سال هنر انقلاب اسلامی معرفی شده است. وی تا کنون آثار مستند بسیار ی تولید کرده و در جشنواره های مختلف ملی و بین المللی جوایز نخست بخش مستند را از آن خود کرده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند