مستند «شهید افسر» رونمایی شد

02:000

مستند «شهید افسر» به کارگردانی احسان عمیدیان و از تولیدات حوزه هنری خراسان جنوبی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مستند «شهید افسر» همزمان با ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، با حضور استاندار خراسان جنوبی، فرماندهان نظامی، انتظامی و اعضای شورای تأمین استان در محل مرکز آموزشی ۰۴ بیرجند رونمایی شد.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی در این آیین گفت: حوزه هنری بر اساس رسالتی که بر عهده دارد، معرفی فرماندهان و افراد شاخص حوزه دفاع مقدس را در اولویت کار خود قرار داده است.

مجید کریمیان افزود: شهید افسر از شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران است که چند ویژگی خاص دارد به همین مناسب مستند این شهید عزیز در روز ارتش رونمایی شد.

وی بیان کرد: این شهید تحت فشار رژیم پهلوی قبل از انقلاب یکی از مبارزان انقلاب اسلامی بود که اوایل انقلاب دعوت حضرت امام خمینی (ره) را به جبهه‌های جنگ لبیک گفت و در سال‌های ابتدای انقلاب در این مسیر به شهادت رسید.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی اظهار داشت: شهید افسر یک هنرمند قابل در زمینه‌های شعر و نقاشی بود که در این مستند به وجوه مختلف زندگی این شهید بزرگوار پرداخته شده است.

وی مردمی بودن، هیئتی بودن، اهل بیتی بودن، شاعر بودن و هنرمند بودن را از جمله ویژگی‌های شهید افسر دانست و تصریح کرد: وی فرمانده میدانی جنگ بود که اوایل انقلاب در صفوف دفاع مقدس به شهادت رسید و این نشان می‌دهد ارتش جمهوری اسلامی چه جایگاه مردمی دارد و اثبات می‌کند نگاه حضرت امام به ارتش جمهوری اسلامی نگاه درست و دقیقی بوده است.

کریمیان تأکید کرد: مستند «شهید افسر» به کارگردانی احسان عمیدیان و از تولیدات حوزه هنری خراسان جنوبی است که به کمک کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی امروز رونمایی شد تا مسیری برای این اتفاقات رسانه‌ای خوب باز شود و به نوعی از این طریق ظرفیت‌های خوب استان را به کشور، جوانان و نوجوانان معرفی کنیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند