مستند سینمایی «ترور سرچشمه» در شهرکرد اکران شد

01:480

فیلم مستند بلند سینمایی «ترور سرچشمه» به کارگردانی محمدحسین مهدویان چهارشنبه ۸ تیر ماه  از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در نگارخانه سوره شهرکرد اکران شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این فیلم مستند به بررسی ابعاد، آثار و چرایی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در تیرماه سال ۱۳۶۰ که منجر به شهادت دکتر بهشتی و تعدادی از مسوولان ارشد کشور شد پرداخته و از زبان مطلع‌ها بخش‌هایی از ناگفته‌های تاریخ معاصر کشور را بیان می‌کند.

«ترور سرچشمه» به تهیه‌کنندگی مجید رجبی‌معمار و به سفارش مرکز گسترش سینمای تجربی و حرفه‌ای ساخته‌شده است.

شهید رحمان استکی از شهدای هفت تیر اهل استان چهارمحال و بختیاری نیز یکی از شهدای ترور هفت تیر است .که در این اثر مستند نام او نیز برده می شود.

با آغاز انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۵۸،‌ رحمان استکی به‌عنوان نامزد حزب جمهوری اسلامی در حوزه انتخابیه شهرکرد معرفی شد و مردم این شهرستان با شناختی که از تقوی و روحیه مبارزه و خدمتگزاری استکی داشتند او را به‌عنوان نماینده خود انتخاب کردند و رحمان استکی با کسب ۶۳ درصد آرای مردم شهرکرد به خانه ملت راه یافت.
شهید استکی در برابر نیات پلید منافقین هرگز خاموش نمی‌ماند و معتقد بود جلوی ریشه این فتنه که با توسل به اقدامات و فجایع ضدبشری سعی در ایجاد اختلال در جامعه دارد را باید گرفت.

رحمان استکی سرانجام در تاریخ هفتم تیر ۱۳۶۰ در فاجعه انفجار تروریستی دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، عاشقانه به سوی معبود پر کشید و در گلستان شهدای شهرکرد در جوار رحمت حضرت حق قرار گرفت.

اکران فیلم مستند بلند سینمایی «ترور سرچشمه» با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه مندان سینمایی مستند چهارشنبه ۸ تیر ماه ۱۴۰۱ در نگارخانه سوره شهرکرد برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند