مستند «جواهر نی جف» در حوزه هنری مازندران رونمایی شد

01:460

اولین نمایش رسمی فیلم مستند «جواهر نی جف» به کارگردانی «روح الله اسدی کیادهی» همراه با نقد و بررسی این مستند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پنجشنبه ۱۴ بهمن سال جاری فیلم مستند «جواهر نی جف» به کارگردانی روح الله اسدی کیادهی در سالن شهید باغبانی این مرکز به نمایش در آمد.

مستند یاد شده که نگاهی گذرا به زندگی مرحوم آیت الله تسخیری ( از علما و مبارزین انقلابی مازندران و همچنین رییس مجمع جهانی تقریب مذاهب )  است با حضور تنی چند از مسئولین استانی، هنرمندان و کارگردان فیلم، نقد و بررسی شد.

‌فیلم یاد شده که با تصاویر جنگلهای شمال ( زادگاه مادری شخصیت فیلم) آغاز میشود، در ادامه به شیوه گفتگو با برخی اعضای خانواده، دوستان و همکاران وی بسط یافته و به جنبه های مختلف زندگی این روحانی فقید می پردازد.

اسدی کیادهی در ابتدای بحث خود، ضمن تشریح شخصیت والا و جامع سوژه فیلم، مستند خود را آغاز راهی برای شناخت آیت الله تسخیری دانست و افزود: به دلیل فعالیتها ی گسترده شخصیت فیلم از نجف عراق تا ایران و مجامع تقریب مذاهب، پرداختن به تمامی ابعاد آن عملا کار دشواری بوده و نیاز به زمان و کار بیشتری داشته است.

‌وی ادامه داد: از این رو فیلم جواهر نی جف برشهایی از فصول مختلف زندگی آیت الله تسخیری و حاوی بخشهای مهم زندگی آن روحانی مبارز می باشد و امیدواریم در آینده بتوانیم در شرایطی بهتر به شکلی شایسته و کامل به معرفی این شخصیت برجسته ( که اصالتی مازندرانی دارد) بپردازیم.

این نشست از سری برنامه های دو هفتگی هنرهای تصویری حوزه هنری مازندران است که با هدف فراهم آوردن فضایی جهت نمایش و بررسی آثار فیلمسازان و افزایش دانش هنری و عمومی علاقمندان برگزار می شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند