مستند بلند آیت‌الله کوهستانی ساخته می‌شود

01:510

مستند بلند آیت‌الله کوهستانی با همکاری دو مرکز فرهنگی هنری مازندران ساخته می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در نشست رئیس حوزه هنری مازندران و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شرایط همکاری و مشارکت جهت تولید مستند آیت‌الله کوهستانی مورد بررسی قرار گرفت.

این اثر که مهدی زمانپورکیاسری کارگردانی آن را عهده‌دار خواهد بود، پرداختی به زندگی، سلوک و اندیشه عارف فقیه و روحانی شیعه آیت‌الله محمد کوهستانی است.

معصومی‌گرجی ضمن پرداختن به شخصیت والای آیت‌الله کوهستانی گفت: حوزه هنری مازندران از سال‌های گذشته پیگیر ایجاد شرایطی برای تولید این فیلم بوده است.

وی افزود: بالاخره با رایزنی‌های صورت گرفته و قبول همکاری توسط نوه آیت‌الله کوهستانی، با توجه به سابقه فیلم‌سازی مهدی زمانپورکیاسری و تولید فیلم‌های پرتره با حال و هوای معنوی، این مسئولیت نیز به وی واگذار شد.

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران نیز با ابراز خرسندی از این مشارکت، ساخت آثار هنری از چهره‌ها و مفاخر استان را یکی از راه‌های کارآمد در انتقال مفاهیم معنوی و سیره بزرگان عنوان کرد و همکاری در این پروژه را رویکرد مناسبی جهت تجمیع داشته‌ها و پرهیز از موازی‌کاری و تولید اثری ماندگار یاد کرد.

گفتنی است، در پایان این نشست مقرر شد که پس از ارائه طرح اولیه مستند آیت‌الله کوهستانی توسط کارگردان، شیوه همکاری دو مرکز یاد شده به شکل مشخص اجرایی شود.

شیخ محمد کوهستانی در سال ۱۲۶۷ شمسی در روستای کوهستان بهشهر دیده به جهان گشود و پس از تحصیل علوم دینی و فقهی در مازندران و نجف در زادگاه خود حوزه‌ای را جهت تربیت طلاب تأسیس کرد و  ۸ اردیبهشت ۱۳۵۱ در کوهستان دیده از جهان فرو بست.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند