مسابقه «شعارهای دوران انقلاب» در قالب خوش‌نویسی

02:000

حوزه هنری شهرستان بیجار، مسابقه خوش‌نویسی با موضوع «شعارهای دوران انقلاب» را برگزار می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سید عبدالرضا خضری رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین منابع برای مطالعه در خصوص انقلاب‌های صورت گرفته بررسی شعارهایی است که در آن انقلاب‌ها توسط انقلابیون بیان شده است.

وی در این زمینه گفت: هر انقلاب برای خود دارای شعارهایی است که ریشه و ایدئولوژی آن انقلاب را شکل می‌دهد.

خضری ادامه داد: در انقلاب اسلامی ایران، شعارها نقش بسیار مهمی ایفا کرده‌اند؛ به گونه ای که از جهت شمار شعارهای انقلابی، در هیچ انقلابی این تعداد شعار دیده نشده است، از این روی باید در فرایند آن، شعارهای بسیاری در مورد نابسامانی‌های جامعه پیش از انقلاب و آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی مطرح شده باشد که مطالعه آن‌ها حائز اهمیت فراوان است.

رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار تصریح کرد: بر اساس تحقیق‌های صورت گرفته، تنها از مهرماه 1356 تا شهریور 1360 از 8200 عبارت احصاء شده، 4153 شعار متفاوت برای انقلاب اسلامی به دست آمد که در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌توان آن‌ها را دسته‌بندی کرد.

وی گفت: حوزه هنری شهرستان بیجار به منظور یادآوری شعارهای انقلابی و فراهم ساختن زمینه بررسی و پژوهش در این خصوص با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوش‌نویسی شهرستان بیجار، مسابقه خوش‌نویسی با موضوع «شعارهای دوران انقلاب» را برنامه‌ریزی کرده است.

وی در این خصوص ادامه داد: هنرمندان عرصه خوش‌نویسی در زمینه‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث می‌توانند آثار خود با موضوع شعارهای دوران انقلاب را حداکثر تا 20 بهمن‌ماه به صورت مجازی به شماره 09030428238 ارسال کنند.

خضری افزود: داوری آثار رسیده توسط اساتید انجمن خوش‌نویسان بررسی و به 5 برگزیده جوایزی اهداء می‌شود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانند با شماره 38233790 حوزه هنری شهرستان بیجار تماس برقرار کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند