میرعلیرضا میرعلی‌نقی:
مرحوم حیاتی، عامل اجرایی بسیار خوبی برای رویدادهای مهم موسیقی بود

02:280

دوست و همکار سابق زنده‌یاد وحید حیاتی گفت: مرحوم حیاتی پژوهش‌هایی را آغاز کرد که به مرجعی خاص تبدیل شد. همچنین حیاتی عامل اجرایی بسیار خوبی برای رویدادهای مهم موسیقی بود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، صبح امروز مراسم بدرقه مرحوم وحید حیاتی از مدیران مرکز موسیقی حوزه هنری به سوی خانه ابدی، در محوطه باز فضای هنری و رواق شهادت برگزار شد.

میرعلیرضا میرعلی‌نقی روزنامه‌نگار، پژوهشگر موسیقی و منتقد هنری که در مراسم تشییع پیکر مرحوم وحید حیاتی حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه هنری گفت: فقدان ایشان همانند کابوسی تلخ است که هر لحظه آرزوی بیداری و پایانش را دارید.

وی که از دوستان قدیمی مرحوم وحید حیاتی و از همکاران سابق مرکز موسیقی حوزه هنری است، در مورد خلق و خوی شخصیتی آن مرحوم گفت: وحید حیاتی انسانی با نفس پاک بود و روح و روانی سالم و همواره انرژی مثبت داشت و آن را به دیگران منتقل می‌کرد. اخلاق نیکوی او زبانزد بود و اصلاً نمی‌توانست در حق کسی بدی کند. طی حدود بیست‌سالی که با او آشنا بودم، هیچگاه حس ناخوشایندی از او کسب نکردم، نه تنها من بلکه همه آنهایی که با حیاتی در ارتباط بودند حال خوشی از او دریافت می‌کردند.

میرعلی‌نقی ادامه داد: یکی از اخلاق‌های استثنایی زنده‌یاد حیاتی روحیه پر تلاش او بود. وی آهسته اما پیوسته تحصیلات خود را بهبود بخشید و پژوهش‌هایی را آغاز کرد تا جایی که به مرجعی خاص تبدیل شد. همچنین حیاتی عامل اجرایی بسیار خوبی برای رویدادهای مهم موسیقی بود.

این پژوهشگر موسیقی و منتقد هنری ادامه داد: اخلاق و رویکردهای مثبت حیاتی آنچنان بی‌انتها بود که غیرقابل تصور برای جامعه امروزی کشور است.

وی در پایان با ابراز تأسف بسیار از فوت ناگهانی مرحوم حیاتی گفت: در روزگاری که مرگ‌ارزان شده‌ایم و برایمان بسیار بدیهی و روزمره شده است، اما باز هم نبود وحید حیاتی برایمان همانند دیگر دوستان نیست، چرا که معصومانه آمد، معصومانه زیست و معصومانه رفت. امیدوارم روح پاکش در بهترین جا غرق در آرامش جاودانه باشد.

گفتنی است، مراسم تشییع وحید حیاتی از همکاران و مدیران مرکز موسیقی حوزه هنری، صبح امروز سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه در حوزه هنری برگزار شد. پیکر مرحوم وحید حیاتی بعد از قرائت نماز میت از محل حوزه هنری به سمت آرامگاه ابدی‌اش در بهشت زهرا رفت.

وحید حیاتی که از سال ۱۳۷۰ با فراگیری نوازندگی دف و تنبک نزد حسن آزاده‌فر پای در وادی موسیقی گذاشت و سپس با حضور در محفل تدریس استادانی چون مهرداد کریم خاوری، فردین کریم خاوری، بابک مدرسی، محمد محرابی، علی منتظری و امیر اسلامی تجربه کسب کرد، امروز در حضور دوستان و همکارانش رهسپار خانه ابدی‌اش شد. او در سال‌های اخیر در مرکز موسیقی حوزه هنری فعالیت می‌کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند