مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل سوره مهر برگزار شد

06:010

طی مراسمی عبدالحمید قره‌داغی مدیرعامل پیشین انتشارات سوره مهر تکریم و علی اکبر شیروانی به عنوان مدیر جدید این انتشارات معرفی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم تکریم و معارفه عبدالحمید قره‌داغی مدیر پیشین انتشارات سوره مهر و علی اکبر شیروانی مدیرعامل جدید این انتشارات، یکشنبه ۳۰ آذرماه در تماشاخانه مهر برگزار شد.

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری در این مراسم با یادی از زنده‌یاد احد گودرزیانی از نیروهای حوزه هنری که سالگرد فوت ایشان است، گفت: قدردان همه بزرگوارانی که به هر شکلی سوره مهر را در روند فعالیت‌هایش یاری کردند، هستم.

وی افزود: قره‌داغی برادر بزرگتر ما هستند. همواره از اخلاص و جدیت ایشان در کارها درس گرفتیم. بی‌شک سوره مهر با مدیریت ایشان به‌خوبی پیش می‌رفت؛ اما از آنجایی که ما در ستاد مرکزی بیش از پیش به آقای قره‌داغی نیاز داشتیم، تصمیم گرفتیم تا ایشان تماماً در ستاد فعالیت کنند و ما را در امور مهم یاری کنند.

دادمان در ادامه گفت: چند نکته مهم و راهبردی مورد تفاهم ما با آقای شیروانی به عنوان مدیر جدید سوره مهر است که انتظار می‌رود جدی گرفته شود. ترویج و جریان‌سازی آثار سوره مهر و سپس توزیع قدرتمندتر از قبل پیگیری شود. حفظ و تثبیت توسعه سبد متنوع تولید در سوره مهر یکی از مزیت‌های این انتشارات است که از ایشان خواسته‌ایم تا این مورد را حفظ و ارتقا دهند. همچنین شاخص‌های اداره حرفه نشر را در سوره مهر ارتقا بدهند؛ چرا که ضرورت حفظ پیشتازی سوره مهر ارتقا همین شاخص‌ها است.

وی در همین راستا افزود: نقش‌آفرینی در تکلیف صد برابری هم یکی دیگر از مأموریت‌های حوزه هنری است که در سوره مهر نیز باید با قدرت پیگیری شود.

دادمان در پایان گفت: هرچه بیشتر در حوزه فرهنگی و هنری کار می‌کنیم، بیشتر به مظلومیت فرهنگ و هنر پی می‌بریم. از همه بزرگواران خواهشمندم تا ما را در این امور سنگین یاری کنند تا در این نبرد فرهنگی پیروز شویم.

*سوره مهر به‌عنوان یک تجربه موفق در حوزه نشر جایگاه ممتازی دارد

محسن مؤمنی‌شریف رئیس پیشین حوزه هنری در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری(س) گفت: سوره مهر به‌عنوان یک تجربه موفق در حوزه نشر، جایگاه ممتازی دارد. سوره مهر با راه‌اندازی هوشمندانه خود، ادبیات انقلاب اسلامی را در سراسر کشور فعال کرد. همچنین این انتشارات جزء معدود سازمان‌هایی است که دارای فرهنگ سازمانی است.

وی همچنین ادامه داد: تغییر و تحول در این گونه سازمان‌ها مثل سوره مهر دشوار است و خوشبختانه این تغییر از اعضای خانواده سوره مهر انجام شده است.

نویسنده کتاب «در کمین گل سرخ» ادامه داد: قره‌داغی در هر زمینه‌ای که کاری به آن سپرده شده بیش از توقع ما به خوبی عمل کردند. وی نسبت به سازمان خود تعصب دارد و فداکارانه کار خود را انجام می‌دهد. قره‌داغی اهل نوآوری است و بسیار به خلاقیت‌ها و شیوه‌های نوین اهمیت می‌دهد. یکی از این شیوه‌های نو برپایی نمایشگاه مجازی کتاب است که به موجب آن چند انتشارات دیگر را هم یاری کردند.

مؤمنی‌شریف در ادامه گفت: قدردان زحمات قره‌داغی هستیم. وی ساعت‌های بسیاری از شبانه‌روز را به حوزه هنری خدمت می‌کند و خانواده ایشان هم در این خدمت سهیم هستند و وی را یاری می‌کنند. چرا که قره‌داغی صبح‌ها با اذان صبح از منزل خارج می‌شود و دیروقت باز می‌گردد.

وی در پایان با پیشنهاداتی به شیروانی به عنوان مدیر جدید سوره مهر گفت: سوره مهر علاوه بر هیئت مدیره محترم و شورای تولید کتاب بی‌مانند خود، از دو سرمایه مهم برخوردار است که یکی مؤلف‌های آن و دیگری هم مخاطبانش هستند. شما باید این دو سرمایه ارزشمند را پاس بدارید.

*اعتماد ریاست حوزه هنری به خانواده سوره مهر قابل ستایش است

عبدالحمید قره‌داغی، مدیرعامل پیشین انتشارات سوره مهر و معاون کنونی اداری- مالی حوزه هنری در این مراسم با تقدیر از مؤمنی‌شریف و حمزه‌زاده، آن‌ها را به نوعی از مؤسسین سوره مهر دانست و گفت: از دوران نوجوانی کار در سوره مهر که همواره آثار آن را با عشق مطالعه می‌کردم آرزوی من بود. من در سوره مهر کار نکردم؛ بلکه زندگی کردم. سوره مهر به برکت خون شهدا پا گرفت و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

قره‌داغی ادامه داد: قدردان آقای دادمان هم هستیم که به نیروهای مجموعه سوره مهر اعتماد کردند و مدیر جدید انتشارات سوره مهر را از مجموعه آن انتخاب کردند. همچنین از استاد بهبودی و استاد عبداللهی قدردانی می‌کنم که از روزهای آغازین کار من در سوره مهر با همراهی‌هایشان ما را با صبر و حوصله در امور گوناگون راهنمایی و یاری می‌کردند.

وی افزود: دوست داشتم از ۵ مدیری که خالصانه من را در سوره مهر یاری کردند، تشکر کنم. یکی از این مدیران آقای بابایی در معاونت اداری- مالی انتشارات است که از قم در این سال‌ها ابتدای هر هفته می‌آمدند و آخر هفته به منزل در قم می‌رفتند. ایشان از جان و مال خود برای پیشبرد کارهای سوره مهر استفاده کردند. همچنین باید از مرتضی محمداسماعیل در بخش بازرگانی تشکر کنم که در برپایی نمایشگاه‌های سوره مهر با قدرت ما را همراهی کردند و در معرفی و نمای هرچه بهتر سوره مهر در این سال‌ها نقش مهمی داشته است.

قره‌داغی افزود: مدیران بخش تولید، بازرگانی و دیگر بخش‌ها در این سال‌ها بسیار در موفقیت‌های سوره مهر مؤثر بودند که باید از آن‌ها قدردانی کنم.

معاون اداری- مالی حوزه هنری در ادامه گفت: سوره مهر درحالی که کرونا مشکلات بسیاری برای حوزه نشر و کتاب و کتابخوانی ایجاد کرده بود، نه تنها متوقف نشد، بلکه سیر صعودی در تولید و فروش داشته است.

وی در ادامه گزارشی کوتاه از وضعیت کنونی سوره مهر و موفقیت‌های آن در سال‌های گذشته داد.

قره‌داغی در پایان با یادی از شهید همدانی و خوش‌لفظ که در همین تماشاخانه مهر برای رونمایی آثار سوره مهر حضور داشتند، از خانواده خود و همراهی‌هایش در انجام وظایف محوله به خود، قدردانی کرد.

* سوره مهر میراث گران‌بهایی است که باید قدر دانست

علی اکبر شیروانی که به تازگی مدیریت سوره مهر را بر عهده گرفته است نیز در این مراسم گفت: «ارث یکی از مفاهیمی است که در قرآن بارها تکرار شده و در میان عموم جامعه تفسیر نادرستی از آن شده است. بسیاری تصور می‌کنند که وقتی چیزی به آن‌ها ارث می‌رسد، اجازه دارند تا هرکاری که دلشان می‌خواهد با آن کنند. اما باید این میراث را ارتقا دهیم و به دست دیگری بسپاریم. سوره مهر نیز میراث گرانبهایی است که از مدیران قبلی آن به دست ما سپرده شده و باید آن را ارتقا دهیم و به دست دیگری بسپاریم.

شیروانی در همین راستا افزود: مهمترین میراثی که در سوره مهر در اختیار ما قرار گرفته از شهدا به ما رسیده است و باید قدر آن را بدانیم.

در پایان این نشست با حضور مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری، محمود عبداللهی عضو سابق هیئت مدیره سوره مهر، مرتضی سرهنگی، محسن مؤمنی‌شریف و محمدمهدی دادمان از سوی رئیس حوزه هنری از قره‌داغی با اهدای لوح یادبودی که برای همسر ایشان، خانم دکتر امید در نظر گرفته شده بود، تقدیر شد.  همچنین حکم انتصاب علی اکبر شیروانی به سِمت مدیرعاملی انتشارات سوره مهر به وی تحویل داده شد. در ادامه نیز هدیه‌ و لوح یادبودی از طرف فاضل نظری که پیش از این معاونت هنری حوزه هنری را برعهده داشتند و اکنون رئیس کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان است، به قره‌داغی اهدا شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند