مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری اصفهان برگزار شد

05:280

رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم گفت: امروز مأموریت و رسالتی که منشأ تأسیس حوزه هنری شد باید در استان‌ها پیگیری شود و اکتفا به مرکزیت حوزه هنری سهل‌نگری نابخشودنی است.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان اصفهان، صبح امروز چهارشنبه سوم دی‌ماه، با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌ها، سید امین باطنی دستیار ویژه ریاست، عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری- مالی حوزه هنری، مهدی احمدی‌فر رئیس سابق حوزه هنری اصفهان و مجتبی شاه‌مرادی رئیس جدید حوزه هنری اصفهان در میان جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه اصفهان در سالن سعدی برگزار شد.

محمدمهدی دادمان در ابتدای این مراسم با خوانِش شعری از استاد سعید بیابانکی سخنان خود را آغاز کرد:

به نام عشق که زیباترین سرآغاز است/ هنوز شیشه‌ی عطر غزل درش باز است

جهان تمام شد و ماه‌پاره‌های زمین/ هنوز هم که هنوز است کارشان ناز است

هزار پند به گوشم پدر فشرد و نگفت/ که عشق حادثه‌ای خانمان برانداز است

وی ادامه داد: اهالی حوزه اندیشه و هنر اسلامی همه عاشق هستند و اساساً اهل فرهنگ و هنر و اهل فرهنگ و هنر انقلاب با عشقش است که زیست و حرکت می‌کند.

دادمان بیان کرد: امروز در غم فقدان یکی از برادران بزرگوار اهل فرهنگ و هنر انقلاب هستیم. برادر مهدی خانبانپور که تلاش‌های زیادی برای به اهتزاز درآوردن پرچم شب‌های خاطره انجام داد. من خودم را مدیون ایشان می‌دانم و انشاءالله راهشان مستدام خواهد بود.

وی افزود: اصفهان سرزمین هنر و ادبیات و خانه هنرمندان است. اصفهان مهد پرورش هنر دینی و آیینی است. ما در استان اصفهان به لحاظ زیرساختی و سخت‌افزاری مجموعه توانمندی داریم و حوزه هنری اصفهان بعد از تهران، مهمترین ظرفیت‌های هنری را دارد و به معنای واقعی حوزه هنری استان اصفهان، اهمیت ویژه‌ای میان مراکز استانی دارد.

رئیس حوزه هنری خاطرنشان کرد: امروز مأموریت و رسالتی که منشأ تأسیس حوزه هنری شد باید در استان‌ها پیگیری شود و اکتفا به مرکزیت حوزه هنری سهل‌نگری نابخشودنی است. به برکت انقلاب اسلامی ما در گوشه گوشه این سرزمین، استعدادهای هنری پرورش‌یافته به دست اساتید و پیشکسوتانی را داریم که هر کدام منشأ بروز هنری منحصر به فرد شده‌اند.

وی تصریح کرد: در فصل نوی حرکتی حوزه هنری، انشاءالله مراکز استانی اهمیت بیشتری خواهند داشت و من به اهمیت اصفهان تأکید کرده‌ام و از جناب شاه‌مرادی خواسته‌ام که این شهر را به عنوان نمونه تحولی مراکز استانی ببیند که ما بتوانیم در استان‌های دیگر، دوستان را تشویق کنیم تا از حوزه هنری اصفهان الهام بگیرند.

دادمان افزود: تأکید ما و تلاش ما برای مراکز استانی، امتداد همان فلسفه وجودی است. انشاءالله به کمک اساتید و هنرمندان و تلاش شبانه‌روزی و تعمق و ابتکار مسئولین و رئیس حوزه هنری اصفهان، انتظار ما این است که حوزه هنری، حوزه اندیشه و هنر باشد و پیوند اندیشه و هنر، پیوند ازلی است. هر جا این دو را جدا دیدیم، دچار خسارت زیادی شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اندیشه و هنر در کنار رسانه باید دیده شود، گفت: انتظار این است که حوزه هنری استان اصفهان، مرکز رشد هنر انقلاب در استان اصفهان باشد. ایده خلاقانه هنری برآمده از متن اندیشه دینی و استعدادهای هنری توأمان باید در میدان عمل در حوزه هنری رشد کنند. انتظار از حوزه هنری استان اصفهان این است که مرکز هنر انقلابی باشد.

رئیس حوزه هنری با اشاره به نزدیک شدن سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و شهید ابوالمهدی مهندس تأکید کرد: اکنون بیشتر به حکمت کلام استاد مطهری پی می‌بریم که شهید زنده است و خون شهید در رگ‌های جامعه به جوش می‌آید و حقیقت زنده بودن شهید با شهادت سردار سلیمانی برای ما بیشتر نمایان شد.

اصفهان، شهر علم و دین و حکمت و از همه مهمتر شهر هنر است

میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری در مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه هنری اصفهان گفت: اصفهان از دیرباز پایگاه تاریخی و تمدنی ایران اسلامی بوده است. این شهر، شهر علم و دین و حکمت است و از همه مهمتر شهر هنر است.

وی در این مراسم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شهر اصفهان گفت: خلاصه‌ای از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اصفهان وجود دارد که هر کس بخواهد در مورد این شهر صحبت کند باید از آن استفاده کند و ایشان می‌فرمایند: شناسنامه اصفهان این است، اصفهان شهر علم، شهر دین، شهر ولایت، شهر انقلاب، شهر خدمت، کار و ابتکار، شهر تربیت نیروی انسانی، شهر هنر و فرهنگ و شهر شهادت است. اصفهان استان شهادت است؛ شهر شهیدان نام‌آوری مثل آیت‌الله شهید بهشتی، شهید خرازی، شهید همت، شهید کاظمی و شهید ردانی‌پور است که هر کدام می‌توانند مشعلی باشند و راه یک ملت را روشن و باز کنند.

مرادی‌بیناباج خاطرنشان کرد: قرار است از جناب دکتر مهدی احمدی‌فر تکریم کنیم و برادر جوان، انقلابی و هنردوستمان جناب آقای مجتبی شاه‌مرادی را به عنوان رئیس حوزه هنری استان اصفهان معارفه کنیم.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری تصریح کرد: مجموعه حوزه هنری در استان اصفهان مجموعه خوش‌نامی بوده است و امکانات و زیرساخت‌های مناسبی دارد. این مجموعه در بهترین موقعیت این شهر قرارگرفته و ظرفیت‌های خوبی را در این شهر دارد و هنرمندان نیز به ویژه در رشته‌های هنرهای سنتی و صنایع دستی ارتباط مؤثر و خوبی با حوزه هنری اصفهان دارند.

وی با اشاره به سوابق فرهنگی و هنری مجتبی شاه‌مرادی تأکید کرد: امیدواریم با رویکرد تحولی که حوزه هنری در گام دوم انقلاب اسلامی دارد، از عنصر جوانی و خلاقیت و اراده ایشان حداکثر استفاده را ببرد. امیدوارم عقبه فرهنگی و هنری و تخصصی و عشق و علاقه ایشان به اصفهان در گام دوم سبب شود تا حوزه هنری استان اصفهان با رویکرد تحولی به عنوان یک حوزه هنری طراز استانی بیش از گذشته شناخته شود و با همت و همدلی و یاری مسئولین استانی و هنرمندان این مهم محقق شود.

 

 

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند