آیین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری هرمزگان برگزار شد

07:000

رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم گفت: رویکرد جدید حوزه هنری، شناسایی و استفاده از جوانان فعال و انقلابی در سطح استان‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ﻣﺤﻤﺪﻣﻬﺪی دادﻣﺎن رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، امروز سه‌شنبه 14 بهمن‌ماه در آیین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری هرمزگان اظهار داشت: حوزه هنری یک پاتوق جریان‌ساز انقلاب و کانون اجتماع هنرمندان جوان و انقلابی است.

وی با بیان اینکه حوزه هنری باید در مدار انقلاب باشد، بیان کرد: عیار توفیق حوزه هنری، اثربخشی در احیاء هویت و تعمیق روحیه انقلابی است، بنابراین اگر در این مسیر به عاقبت بروکراسی دچار شویم، اهداف ما در توسعه نهادهای فرهنگی انقلابی به شکست منجر می‌شود.

رئیس حوزه هنری با اشاره به اهمیت استفاده از نیروهای جوان انقلابی تأکید کرد: استان هرمزگان با توجه به دارا بودن ظرفیت‌های فرهنگی و هنری و وجود جوانان انقلابی با استعداد در ستاد هنری انقلاب اسلامی، موضوعیت خاصی دارد.

دادﻣﺎن با بیان اینکه صلابت فرهنگی یک جامعه به عمق اجتماع و تاریخ‌مندی آن است، ابراز داشت: قهرمان‌های ما به مثابه یک گنج باید توسط هنرمندان آن شهر استحصال شده و به عنوان یک سوژه دست‌مایه آفرینش‌های ادبی و هنری قرار بگیرند.

وی توسعه نگاه متمرکز در طرح تحول حوزه هنری را یکی از اصول اساسی و راهبردی عنوان و بیان کرد: بندرعباس و استان هرمزگان در این تحول جایگاه ویژه‌ای دارد.

رئیس حوزه هنری افزود: رئیس جدید حوزه هنری هرمزگان نیز با کمک مسئولان استان و حمایت‌ها و مشورت‌ها و با اتکاء به هنرمندان انقلابی بیش از پیش این مسیر تحولی را در حوزه هنری ادامه دهد.

حوزه هنری هرمزگان مرکز رشددهندگی هنر انقلاب اسلامی است

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری کشور نیز با اشاره به اهمیت هنر از نگاه انقلاب اسلامی ابراز داشت: حوزه هنری یک پایگاه مهم برای نظام و انقلاب اسلامی است.

ﻣﻴﺜﻢ ﻣﺮادیﺑﻴﻨﺎﺑﺎج افزود: بدون شک برای راهبرد تمدن‌سازی انقلاب اسلامی، حوزه هنری یک جایگاه استراتژیک است و حوزه هنری استان هرمزگان نیز این ظرفیت را دارد.

وی با بیان اینکه حوزه هنری استان هرمزگان نیز مرکز رشددهندگی هنر انقلاب اسلامی است، ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که مراکز استانی به عنوان مرجع هنر انقلاب اسلامی تبدیل شوند و مدیران این مهم را مدنظر قرار بدهند.

مرادی‌بیناباج افزود: در این چند ساله حوزه هنری استان هرمزگان در حوزه انتشارات و جمع‌آوری خاطرات انقلابیون، شهدا و رزمندگان فعالیت‌های بسیار ارزنده‌ای داشته است.

منویات رهبر انقلاب چراغ راه حوزه هنری است

رئیس پیشین حوزه هنری هرمزگان نیز از حوزه هنری به عنوان یک نهاد تأثیرگذار در حوزه فرهنگی یاد کرد و گفت: در این مسیر و در گام دوم انقلاب، منویات رهبر انقلاب چراغ راه حوزه هنری است.

انوشیروان پیشدار در ادامه توجه و توسعه انجمن‌های فرهنگی و ادبی به‌ویژه در حوزه شعر و داستان، توجه ویژه به حوزه شعر طنز، تصویب دانشنامه فرهنگی هرمزگان در شورای پژوهشی این استان را تنها برخی از فعالیت‌های انجام شده در شش ساله فعالیت خود عنوان کرد.

وی ادامه داد: حوزه هنری در هیچ شهرستانی دفتر ندارد، اما فعالیت‌های خود را در حوزه‌های فرهنگی و هنری از جمله در جشنواره‌های تئاتر به خوبی دنبال کرد و این بخشی از اهداف حوزه هنری در طی این سال‌ها بوده است.

پیشدار اضافه کرد: حوزه هنری استان در جمع‌آوری خاطرات مکتوب و تصویری در حوزه انقلاب و دفاع مقدس کارهای ارزنده‌ای در این چند ساله انجام داده است.

جوان‌گرایی و بومی‌گرایی از مطالبات به حق مردم هرمزگان است

سجاد امیریان‌زاده و مهراب بهرامی به نمایندگی از سایر هنرمندان حوزه فیلم‌سازی و نویسندگی جبهه انقلاب این استان با اشاره به وجود ظرفیت‌های فرهنگی و هنری، بر استفاده از ظرفیت جوانان هنرمند، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در حوزه سینما، فیلم، توجه به سهم هنرمندان و نویسندگان جوان و انقلابی تأکید کردند.

مهراب بهرامی کارگردان مستندهای «خلیل و مادر شهر»، دغدغه‌های انقلابی هنرمندان را یادآور شد و گفت: جوان‌گرایی و بومی‌گرایی از مطالبات به حق مردم استان هرمزگان است.

در ادامه حجت‌الاسلام محمدعلی معصومی یکی از استادان برجسته حوزه‌های علمیه بندرعباس نیز خطاب به هنرمندان در این نشست گفت: کارتان را با خدا معامله کنید و انسانیت را در هنرهایتان به نمایش بگذارید.

وی یادآور شد: هنرمندان استان هرمزگان کارهایی هنرمندانه و اثرگذار انجام دهند که دیگران برای این استان سرمایه‌گذاری کنند.

فعالیت‌های حوزه هنری در حوزه‌های فرهنگی جای قدردانی دارد

سعید عبدلی‌زاده رئیس جدید حوزه هنری استان هرمزگان نیز به عنوان آخرین سخنران این مراسم گفت: این استان در کنار ظرفیت‌های مردمی از دیرباز تاکنون الگوی سلحشوری و مقاومت و ایثار بوده است.

وی افزود: نام این استان با لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی ماندگار شده و این مهم یکی از افتخارات ویژه برای مردم استان هرمزگان محسوب می‌شود.

به گفته عبدلی‌زاده، حوزه هنری استان هرمزگان نیز در این سال‌ها در حفظ و پاسداشت مقاومت‌ها و رشادت‌های قهرمانان خود، فعالیت‌های ارزشمندی انجام داده است که جای قدردانی دارد.

کتاب «ماهم بودیم» رونمایی شد

رونمایی از کتاب «ما هم بودیم»(انقلاب اسلامی به روایت زنان هرمزگان) به نویسندگی انسیه بهبودی از برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

بهبودی، نویسنده کتاب گفت: این مجموعه حاصل تلاش مجموعه طیف انقلابی در استان هرمزگان است و رونمایی این کتاب نیز شروع جهش، حرکت و پویایی زنان این استان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

در پایان این مراسم که در سالن آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری هرمزگان برگزار شد، از خدمات ۶ ساله انوشیروان پیشدار قدردانی و سعید عبدلی‌زاده به عنوان رئیس حوزه هنری استان هرمزگان معرفی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند