در حوزه هنری؛
مراسم تشییع و وداع با فرزانه پزشکی برگزار شد

03:520

مراسم تشییع و وداع با پیکر زنده‌یاد خانم فرزانه پزشکی، فعال فرهنگی و رسانه‌ای با حضور جمعی از مدیران فرهنگی، دوستان، همکاران و خانواده آن مرحومه در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم گفت: صبح روز جمعه است روزی که متعلق به امام زمان (عج) است در حالی که شاهد سفر بسیاری از نیروهایی هستیم که با آمدن امام می‌توانستند او را یاری کنند.

قمی افزود: همه دوستانی که مرحومه پزشکی را می‌شناسند از روح بزرگ ایشان خبر دارند چرا که او در معنویات به کم قانع نبود. مرحومه پزشکی هرآنچه از دانش و هنر در اختیار داشت خالصانه برای هیئت عاشورایی سیدالشهدا هزینه و خرج کرد. او برای روایت حق تلاش و سعی کرد در حالی که بسیاری از ما چنین نبودیم.

قمی افزود: جلوه‌های مومنانه بانوانه هنرمندانه خیلی باید زیاد شود تا بزرگترین گره‌ها باز شود اما در مورد مرحومه پزشکی باید گفت«آقای حوزه هنری، خیلی زود باید کتابش را بنویسی و مستند و فیلمش را بسازی» چرا که دختران من و شما که بعضی‌هایشان این روزها در خیابان‌ها پیدایشان شده است چنین حقیقتی را ندیده‌اند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: انشالله در روایت مجاهدت راویان حرف حق و حقیقت کوتاهی نکنیم.

وی افزود: به همه آنهایی که شناختی از مرحومه پزشکی داشتند بخصوص همسر ایشان تسلیت می‌گویم.

قمی در پایان گفت: در زمانه‌ جنگ روایت‌ها و قبضه افکار عمومی و زمانه‌ای که هنر گره‌های بزرگ را در پیشبرد حقیقت می‌گشاید نیاز داریم تا همانند مرحومه پزشکی که مجاهدانه با آن روح بی‌قرار و خالصانه‌‌اش مجاهدانه برای تبیین هنرمندانه حق و حقیقت می‌جنگید راهش را ادامه دهیم.

*پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی برای درگذشت فرزانه پزشکی

در ادامه این مراسم پیام تسلیت محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی کشور نیز قرائت شد. در بخشی از این پیام آمده بود: « نام نیک و اظهار تعلم گسترده دوستان و سایر فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی حاکی از گستره و تاثیر شگرف فعالیت‌های فرهنگی ایشان است.»

*پزشکی از هر حیثی عجیب بود

سید کاظم احمدزاده از مجریان صدا و سیما هم که داغدار از دست دادن مادر هستند هم با حضور در این مراسم از همکاری‌های رسانه‌ای خود با مرحومه پزشکی سخن گفت. وی با اشاره به ارادت مرحومه پزشکی به امام زمان (عج) گفت: من با سردبیرهای بسیاری طی سه دهه گذشته کار کردم اما ایشان از هر حیثی عجیب بود چرا که اخلاق و رفتاری بسیار خوب و غیرقابل تصور به عنوان یک سردبیر داشت.

وی در خاطره‌ای گفت: من در حسب عادت زیاد آب می‌نوشم و در یکی از برنامه‌هایی که با ایشان همکاری داشتیم متوجه این موضوع شده بود پس بلافاصله پس از هر توقف ضبط برنامه برایم آب می‌آورد. ناراحت شدم و از ایشان خواستم تا این کار را نکند و خودم آب بردارم که در پاسخ گفتند «دادن آب به دست بچه سیدها ثواب دارد اجازه دهید این ثواب نصیب ما شود».

*پزشکی برای شنیده شدن صدای دختران ایران می‌جنگید

مژده لواسانی هم با حضور در این مراسم در سخنانی گفت: خواهری را از دست دادم که دیگر مثل و مانندش را نخواخم داشت چرا که فرزانه پزشکی امن و امان‌ترین کسی بود که می‌شد به آن رجوع کرد.

لواسانی افزود: شهادت می‌دهم که مثل فرزانه پزشکی را دیگر نخواهیم داشت. ما واقعاً یک کوه را در سازمان از دست دادیم و او مثل خواهر یا مثل مادر بود، زن شریف و بی ادعایی بود و بسیار اخلاق مدار بود.

لواسانی در پایان گفت: فرزانه به ما امید می‌داد تا برای ایران بجنگیم. به فرزندان او می‌گویم که مادرتان یکی از آزاده‌ترین‌ها و حق‌طلب‌ترین‌ها و فرشته‌خو‍ترین‌ها بود. به مادرتان افتخار کنید چرا که بی‌نظیر بود. فرزانه در برنامه «کاملا دخترونه» برای شنیده شدن صدای دختران ایران و مطالبات آنها می‌جنگید و موفق بود. امیدوارم راهش ادامه داشته باشد.

گفتنی است، محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری، مهندس فروزانفر معاون هنری حوزه هنری، حجت الاسلام و المسلمين علي سرلك، حجت الاسلام و المسلمين ربانی از جمله مدیران و فعالان فرهنگی حاضر در این مراسم بودند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند