در گالری عالی حوزه هنری؛
مراسم بزرگداشت استادان نقاش، خسرو خسروی و احمد خلیلی‌فرد برگزار می‌شود

02:0070

دانشکده هنر دانشگاه سوره با همکاری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، نمایشگاه نقاشی از آثار سه استاد نقاشی دانشگاه سوره را برپا می‌دارد.

دانشکده هنر دانشگاه سوره با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی، نمایشگاه نقاشی از آثار سه استاد نقاشی دانشگاه سوره را برپا می دارد. در این نمایشگاه آثار خسرو خسروی، احمد خلیلی‌فرد و رضا هدایت در سالن عالی حوزه هنری انقلاب اسلامی به نمایش درخواهد آمد. آیین گشایش نمایشگاه «سه نقاش» روز یکشنبه مورخ ۲۶ دی‌ماه ساعت ۱۱ در گالری عالی برگزار خواهد شد و از تاریخ ۲۷ دی تا ۵ بهمن بازدید از آن برای عموم علاقمندان آزاد است. در کنار این برنامه روز ۴ بهمن ماه ساعت ۱۰ صبح مراسم بزرگداشت دو تن از این نقاشان که در ارائه و اشاعه هنر انقلاب نقشی اساسی داشته اند، خسرو خسروی و احمد خلیلی فرد در سالن مهر حوزه هنری برگزار می شود.

خسروی متولد ۱۳۴۳ و نقاش معاصر ایرانی بوده و آثار  وي داراي سبك خاصي است كه ضمن تلاش براي ايجاد سبك هاي ترسيمي خلاق و بديع داراي ويژگي هاي شخصي و درعين حال با جريان تحول جهاني هنرنقاشي است . آثار وي در نمايشگاه هاي متعددي عرضه شده است. خسروی در زمینه نقاشی دیواری نیز فعال بوده و حاصل هنر او در دیوارهای اتوبان شهید صیاد شیرازی نیز نقش بسته است.

خلیلی‌فرد نیز این نقاش سندجی عضویت انجمن هنرمندان نقاش ایران، عضویت موسسه توسعه هنرهای تجسمی، عضویت انجمن نقاشان +۳۰ ، داوری چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی(هنر جوان)، داوری جشنواره هنرهای تجسمی (پرتو حُسن) حوزه هنری، حضور در هشتمین بی‌ینال داکا (بنگلادش)، برنده مدال برنز و دیپلم افتخار از ترینال پاریس ۲۰۰۲، برنده جایزه و دیپلم افتخار هنر مقاومت سال ۱۳۸۷ را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

متولد سال ۱۳۳۹ در سنندج و دارای کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه سوره است. هدایت برگزیده نمایشگاه طبیعت از منظر شرق در سال ۸۴ ، برگزیده بی‌ینال جهان اسلام در سال ۸۵ و برنده جایزه تشویقی تصویرسازی نومای ژاپن در سال ۱۳۸۳ است. او تاکنون در بیش از ۳۰ نمایشگاه گروهی و ۱۹ نمایشگاه انفرادی حضور داشته است و از جمله نمایشگاه‌های انفرادی او در گالری‌های اثر، شیرین، طراحان آزاد، افرند،اثر و نگاه رقم خورده است.

گالری عالی در حوزه هنری، خیابان حافظ، خیابان سمیه قرار دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند