مرادی: زبان هنر می‌تواند مفاهیم انقلاب را در بین نسل جدید ترویج دهد

04:120

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: انقلاب اسلامی ایران بر اساس ایمان، ارزش‌های دینی و معنوی پایه‌ریزی شده است.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نخستین جلسه کمیته هنری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کردستان ویژه چهل و دومین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، صبح روز چهارشنبه 10 دی‌ماه، در محل سالن اندیشه پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد.

امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان با گرامیداشت یوم الله 9 دی‌ماه دهه بصیرت، سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته‌ای شهید فخری‌زاده و همچنین تسلیت ایام فاطمیه گفت: امروز با شهادت سردار حاج قاسم به صورت عینی جای خالی این ژنرال بزرگ جهان اسلام را درک کنیم.

وی ادامه داد: متأسفانه امروز دشمنان نظام و انقلاب با تمام توان و به‌کارگیری امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در جهت تحریف واقعیت‌های انقلاب تلاش می‌کنند و این است که رهبر معظم انقلاب بارها اشاره فرموده‌اند که اگر ما بتوانیم جلوی تحریف‌ها را بگیریم، تحریم‌ها را نیز شکست خواهیم داد.

مرادی در خصوص انقلاب اسلامی و ماهیت مردمی آن گفت: انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با انقلاب کبیر فرانسه و یا انقلاب روسیه، از یک ویژگی بارز برخوردار است و آن هم مشارکت تمامی طیف‌های اجتماعی در شکل‌گیری آن است که توانست هویت تنها انقلاب مردمی جهان را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: این انقلاب در کنار مردمی بودنش یک انقلاب فرهنگی و ایدئولوژیک و بر اساس ایمان – ارزش‌های دینی و معنوی پایه‌ریزی شده است و این ویژگی‌ها است که مانایی و استواری نظام اسلامی را در مقابل تمامی توطئه‌های دشمنان را سبب شده است.

مسئول کمیته هنری ستاد دهه فجر استان کردستان تصریح کرد: ترویج و تسری بخشیدن مفاهیم انقلاب در میان نسل جدید که انقلاب را تجربه نکرده‌اند کاری بسیار مهم است که زبان هنر به خوبی می‌تواند در انجام این مسئولیت مهم در میدان حضور داشته باشد، همچنانکه معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) فرمودند «هر اندیشه ای که در قالب هنر نگنجد ماندنی نیست»، باید تلاش شود از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه هنری و فرهنگی موجود در استان در جهت تولید آثار با محتوای ارزشمند هنری به خوبی استفاده شود.

مرادی با انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های فرهنگی و هنری استان گفت: اعتقاد داریم با برنامه‌ریزی مشترک، سرمایه‌گذاری مشترک و تولید مشترک می‌توانیم با خلاقیت، نوآوری و ابتکار از کارهای تکراری و فاقد کیفیت‌های لازم هنری جلوگیری کرده و چندین اثر فاخر با تأثیرگذاری بالا را تولید کنیم.

وی به شرایط حاکم بر کشور بر اثر شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی می‌تواند بهترین امکان برای نشر تولیدات و برنامه‌ها باشد، تجربه‌ای که در طول این مدت در حوزه هنری با برنامه شعرخوانی شاعران در ایام کرونا، مسابقه بزرگ درخانه هنرمندانه بمانیم، برگزاری یادواره سید بهاءالدین شمس قریشی در مسجد جامع سنندج با همکاری صدا و سیما، برگزاری برنامه‌های زنده موسیقایی و … به خوبی به انجام رسید.

مسئول کمیته هنری ستاد دهه فجر استان ادامه داد: حوزه هنری به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی 10 برنامه هنری را پیش‌بینی کرده است که استفاده از بستر فضای مجازی در اجرای این برنامه‌ها از ویژگی‌های بارز آن است.

وی تأکید کرد: زبان هنر دارای پتانسیل‌های لازم در انعکاس خدمات 42 ساله نظام اسلامی را در تمامی بخش‌های توسعه‌ای کشور و استان دارد که لازم است از این ظرفیت به خوبی بهره‌برداری کرد.

همه ما مدیون انقلاب هستیم

در ادامه حجت‌الاسلام سادات رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دبیر ستاد دهه فجر استان کردستان، با قدردانی از حوزه هنری استان کردستان در تشکیل به موقع جلسه کمیته هنری به عنوان اولین کمیته ستاد دهه فجر استان کردستان، گفت: کمیته هنری با مسئولیت حوزه هنری پیش قراول و یکی از مهم‌ترین کمیته‌های ستاد دهه فجر با برنامه‌های بسیار متنوع است.

وی با گرامیداشت ایام بیان کرد: شهید سلیمانی در میان جمع کثیری از فرماندهان و دلاورمردانی که به مقام شهادت نائل آمده‌اند موفق شد که عنوان یک مکتب را از مقام معظم رهبری دریافت کند و امروز ما شاهد گسترش مکتب سلیمانی در کشور هستیم.

سادات ادامه داد: همه ما مدیون انقلاب هستیم و هویت ما مرهون انقلاب اسلامی است و باید تلاش کنیم با برنامه‌ریزی لازم مفاهیم انقلاب را در بین نسل جدید با تولید آثار متناسب و ارزشمند گسترش دهیم.

وی برگزاری مسابقات هنری و فرهنگی، تجلیل از هنرمندان انقلابی، برگزاری نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی با استفاده از بستر فضای مجازی دستاوردهای انقلاب اسلامی، شادی‌آفرینی و تولید برنامه‌های متنوع در صدا وسیما و …. را ضروری دانست.

نام‌گذاری بلوار «گریاشان» به نام سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی

فرهادی مشاور و رئیس دفتر شهردار سنندج نیز از نام‌گذاری خیابان «گریاشان» به نام شهید سردار سلیمانی خبر داد و گفت: این خیایان شنبه همزمان با سالروز شهادت شهید سلیمانی روز شنبه 13 دی رونمایی می‌شود.

وی از هنرمندان استان درخواست کرد تا ظرف ده روز به منظور اِلمان‌سازی با موضوع انقلاب اسلامی با ذکر مکان و ارائه طرح در فراخوان منتشره شده توسط شهرداری سنندج مشارکت کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند