مرادی بیناباج: مراکز استانی در تولید آثار به مزیت‌های بومی و نیاز امروز و فردای کشور توجه کنند

03:000

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری گفت: حوزه‌های هنری مراکز استانی باید با نقش الگودهنده و راهبری، مرجع هنر انقلاب اسلامی در استان خود باشند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، میثم مرادی بیناباج عصر روز یکشنبه 30 آذرماه در جمع کارکنان حوزه هنری استان تهران در محل گالری «اتفاق» حوزه هنری استان گفت: مراکز استانی حوزه هنری در کنار تربیت و پرورش هنرمندان متعهد، در تولید آثار به مزیت‌های بومی و نیاز امروز و فردای کشور توجه کنند.

وی افزود: طی سال‌های گذشته حوزه هنری استان تهران با درک مقتضیات و نیازهای کودک و نوجوان اقدامات و تولیدات خوبی در حوزه لوازم جانبی داشت و با تولیدات خاص خود درخشید.

مرادی بیناباج عنوان کرد: چیزی که امروز ما از مراکز استانی حوزه هنری طلب می‌کنیم همین موضوع است. مراکز استانی حوزه هنری در ساحت محتوایی و گفتمانی یک نقشه راه و مأموریت ویژه ملی بر اساس مزیت‌های استانی و نیاز مخاطب امروزی طراحی و در قالب محتوایی اقدام کنند.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری کشور بیان کرد: حوزه‌های هنری مراکز استانی باید با نقش الگودهنده و راهبری، مرجع هنر انقلاب اسلامی در استان خود باشند.

وی با تأکید بر ظرفیت‌سازی مجدد حوزه هنری استان تهران گفت: باید با نگاه روز آمدتری به فضای جدید و نیازهای کودک و نوجوان امروز توجه کنیم. استفاده از پلتفرم‌های جدید و تکنیک‌ها و فناوری‌های نوین در تولیدات ویژه مخاطبان کودک و نوجوان مد نظر قرار گیرد.

مرادی بیناباج عدم برجسته‌سازی ظرفیت‌های موجود مراکز استانی حوزه‌های هنری را یکی از نقاط ضعف دانست و تأکید کرد: ضریب دادن و برجسته کردن فعالان، هنرمندان متعهد و و چهره‌های موفق اما کمتر شناخته شده بایستی یکی از سرفصل‌های حوزه‌های هنری و این مرکز در بخش کودک و نوجوان قرار گیرد.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری کشور «عملیات»، «تربیت» و «رسیدن به مرجعیت» را سه اقدام مهم مراکز استانی برشمرد و تصریح کرد: عملیات همان اقداماتی است که به‌صورت محفلی و فراخوانی اتفاق می‌افتد و استعدادها در بستر عملیات شناسایی می‌شود و طی تولید آثار تربیت هنرمندان جوان اتفاق می‌افتد. همچنین اگر مرجعیت پیدا کنیم نیازمند بازاندیشی و تعامل با مخاطبان خود در گروه‌های مختلف کودک و نوجوان و بزرگسال خواهیم شد.

وی برنامه‌ریزی و توجه بیشتر به استفاده از ظرفیت‌های شهرستان‌های استان تهران را یکی از وظایف مهم حوزه هنری استان تهران دانست و گفت: در عرصه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در پهنه استان تهران طراحی داشته باشید. اتفاقات مهمی در عرصه پیروزی انقلاب اسلامی و حماسه آفرینی‌های هشت ساله دفاع مقدس توسط شهدا و جانبازان مقیم استان تهران انجام شده و جا دارد که حوزه هنری استان تهران در راستای تولیدات خود برنامه‌ریزی بهتری برای معرفی نمادها و الگوهای این استان داشته باشد.

شایان ‌ذکر است، در ابتدای این نشست هر یک از کارشناسان و همکاران حوزه هنری استان تهران نقطه نظرات و مسائل پیش روی واحدهای خود را با معاون راهبری استان‌های حوزه هنری کشور در میان گذاشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند