مرادی: ایثار و پایداری مردم خرمشهر، آغازگر پیروزی‌های جبهه مقاومت است

03:000

رئیس حوزه هنری استان کردستان حماسه آزادسازی خرمشهر را آغاز پیروزی‌های جبهه مقاومت عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری استان کردستان در یادداشتی با اشاره به حماسه سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی تأکید کرد: این روز آغازگر حماسه‌های بزرگ جبهه مقاومت در سراسر جهان علیه صهیونیسم جهانی و مسیر آزادی‌سازی قدس شریف است.

در این یادداشت آمده است:

«وَ لَمَّا بَرَزُوا لِجالُوتَ وَ جُنُودِهِ قالُوا رَبَّنا أَفْرِغْ عَلَیْنا صَبْراً وَ ثَبِّتْ أَقْدامَنا وَ انْصُرْنا عَلَى الْقَوْمِ الْکافِرینَ

انقلاب اسلامی ایران یکی از مهم‌ترین پدیده‌های تاریخی و منحصر به فرد است که از همان ابتدای راه با به تصویر درآوردن منش استقلال‌طلبی و مبارزه با هرگونه زیاده‌خواهی قدرت‌های استعمارگر و حاکمان شیطان‌صفت با تکیه بر وعده الهی پیروزی حق بر باطل پا در میدان مبارزه گذاشت.

تجاوز رژیم بعث عراق به کشورمان با حمایت‌های جهانی به منظور در هم شکستن وحدت و انسجام ملت انقلابی ایران از همان آغازین روزهای شکل‌گیری انقلاب در کنار بی‌شمار توطئه‌های به سرانجام نرسیده قبل و بعد از آن مملو از رشادت، ایثار و جانفشانی است که اوج آن را در آزادی‌سازی خرمشهر عزیز از دست متجاوزین بعثی که با وحدت و برادری ارتشیان مقتدر و سپاهیان جان بر کف انجام گرفت می‌بینیم.

بعد از این حماسه، شهر خرمشهر پس از ۵۷۶ روز اشغال توسط نیروهای ارتش عراق، در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ به‌وسیله نیروهای مسلح ایران بازپس گرفته شد.

این عملیات که امام راحل از آن به عنوان «یک مسئله مافوق طبیعت» نام بردند، در کنار بازتاب جهانی آن سبب برهم ریختن تمامی معادلات استراتژیست‌های نظامی جهان استعمار شد و سرآغازی شد برای پیروزی‌های دیگر در دوران ۸ سال دفاع مقدس و همچنین پیروزی‌های جبهه مقاومت در دیگر کشورهای جهان اسلام همچون، فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، یمن و زمینه اضمحلال و نابودی رژیم غاصب صهیونیستی بر سرزمین مقدس فلسطین و قدس شریف را فراهم کرده است.

سوم خرداد، نمادی کامل از وحدت و برادری ملت آزاده ایران اسلامی است که با سرلوحه قراردادن وعده الهی در آیات قرآن، آن زمان که سپاه طالوت با لشکر جالوت روبه‌‌رو شدند، گفتند: پروردگارا، «مقاومت» در برابر دشمن را بر ما سرازیر کن و گام‌هایمان را استوار دار، و ما را بر این دشمنان کافر پیروز بگردان. پیروزی را بر سپاه اسلام ارزانی فرمود و ان‌شاء‌ا… تداوم این پیروزی‌ها آزادسازی قدس شریف و سرزمین مقدس فلسطین خواهد بود.

حوزه هنری استان کردستان با گرامیداشت سوم خرداد برنامه‌های مختلفی را با همکاری ادارات و دستگاه‌های فرهنگی تدارک دیده است که از آن جمله می‌توان به مشارکت در برگزاری «عصر شعر مقاومت و پایداری»، توزیع پوستر در فضای مجازی، تجلیل از فعالین عرصه مقاومت و پایداری و برپایی نمایشگاه مجازی پوستر اشاره کرد.

قدر مسلم این روز ملی که در تاریخ به عنوان سند عزت و افتخار مردم مسلمان و آزاده ایران اسلامی که تنها با تکیه بر ایمان به خداوند، هدایت و رهبری معمار کبیر انقلاب و جانفشانی زنان و مردان این سرزمین قهرمان‌پرور به ثبت رسیده است، سرافرازی و غیرت ایرانیان را که با رمز «یا علی‌ابن ابیطالب» به سرانجام رسید در جهان طنین‌انداز و ماندگار کرد.

گرامی می‌داریم یاد شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی، شهدای مقاومت و مدافعان حرم و اعلام می‌داریم با تأسی از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب با ادامه راه شهید سرافراز اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی آزادسازی قدس شریف را نیز به‌زودی به جشن خواهیم نشست.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند