مرادی: اعتلای هنر انقلاب اسلامی نیازمند تولید محتوا در تمامی بخش‌هاست

04:000

رئیس حوزه هنری استان کردستان، ضمن تشریح برنامه‌های هفته هنر انقلاب در استان گفت: امروز ما در شرایطی مدعی هنر متعهد و انقلابی در کشور هستیم که انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک تمدن نوین اسلامی، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و برای گفتمان‌سازی این مهم باید از ابزار هنر به بهترین شکل ممکن بهره‌برداری کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی ظهر امروز ۱۷ فروردین‌ماه، در نشستی مجازی رسانه‌ای، ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام هفته هنر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی در کشور به عنوان یکی از نهادهای مولود انقلاب، طی سال‌های اخیر گام‌های مهمی را در راستای توجه بیشتر به هنر متعهد و انقلابی برداشته و برنامه‌ریزی برای رسیدن به شرایط بهتر در این بخش همچنان در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: طی یک دهه اخیر و با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی حوزه هنری و همزمان با ایام سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، یک هفته با عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نام‌گذاری شده است و فرصت خوبی فراهم شده تا در روزهای آغازین سال نو، نگاهی مجدد به فعالیت‌های صورت گرفته در این بخش داشته باشیم.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: امروز ما در شرایطی مدعی هنر متعهد و انقلابی در کشور هستیم که انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک تمدن نوین اسلامی، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و برای گفتمان‌سازی این مهم باید از ابزار هنر به بهترین شکل ممکن بهره‌برداری کرد و حوزه هنری به عنوان نهاد برآمده از متن انقلاب اسلامی، این مسیر را با جدیت هر چه تمامتر دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه همزمان با دیگر نقاط کشور در استان کردستان نیز فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلفی برای ایام هفته هنر انقلاب تدارک دیده شده است، افزود: اولویت ما در ایام هفته هنر انقلاب اسلامی گفتمان‌سازی هنر انقلاب در بین تمامی اقشار جامعه است و در هیمن راستا سعی می‌کنیم تا از تمامی ظرفیت‌های در اختیار و توانایی تمامی گونه‌های هنری بهره‌برداری کنیم.

مرادی با اشاره به آغاز هفته هنر انقلاب از ۱۸ فروردین‌ماه، عنوان کرد: با توجه به شرایط و وضعیت شیوع کرونا در استان کردستان، اولویت اصلی ما در راستای برنامه‌ریزی فعالیت‌های هفته هنر انقلاب، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بهره‌گرفتن از فضای مجازی و ظرفیت رسانه‌ای است.

وی یادآور شد: در همین راستا در ایام هفته هنر انقلاب در سال جاری در استان کردستان، در مجموع ۲۰ فعالیت در دستور کار قرار گرفته است و ما برای تمامی رشته‌های هنری در این ایام یک فعالیت شاخص را برنامه‌ریزی کرده و بر اساس تقویم این فعالیت اجرا می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان اظهار کرد: دیدار جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگ و هنر استان با نماینده ولی‌فقیه در کردستان، برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی تولید حوزه هنری کردستان در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج و برگزاری نشست خبری و اطلاع‌رسانی برنامه‌های حوزه هنری استان از طریق شبکه استانی کردستان، فضای مجازی و سایر رسانه‌های مکتوب و آنلاین از جمله فعالیت‌های ما به شمار می‌رود.

وی از برگزاری دو کارگاه آموزشی در این ایام خبر داد و گفت: کارگاه تنظیم و تدوین تاریخ شفاهی با حضور محمد قاسمی‌پور مسئول دفتر ادبیات پایداری معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری کشور و کارگاه جغرافیای خلاقه در کارگردانی با تدریس زانیار لطفی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان کردستان، از جمله کارگاه‌های این هفته در کردستان به شمار می‌رود.

مرادی از رونمایی آلبوم موسیقی «ذکر و دف فرزندان خلیفه میرزا آغه غوثی» خبر داد و گفت: همچنین در ایام هفته هنر انقلاب، از کتاب «رادیو سنه» خاطرات دکتر بهروز خیریه تألیف شیلان آویهنگی نیز رونمایی می‌شود.

وی از امضای تفاهم‌نامه همکاری با مجمع جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان خبر داد و افزود: همچنین در ایام هفته هنر انقلاب، نمایش «زندگی خصوصی آقای اسب» به صورت نمایشنامه‌خوانی در پردیس سینمایی بهمن سنندج اجرای عمومی خواهد داشت.

وی از اکران آثار منتخب تولیدی فیلم‌های کوتاه حوزه هنری استان کردستان خبر داد و گفت: برگزاری نمایشگاه در فضای مجازی در رشته‌های عکاسی و کارتون و همچنین پیگیری فعالیت‌ها و برنامه‌های قرارگاه توانمندسازی فرهنگی مناطق هدف در نایسر و ننله، از جمله دیگر فعالیت‌های حوزه هنری کردستان در هفته هنر انقلاب در سال جاری است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در پایان گفت: همچنین بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و رصد فعالیت‌های هنرمندان سراسر استان، با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان، قرار است در مراسمی با حضور مسئولان ارشد استان هنرمندان انقلابی کردستان در سال ۹۹ در رشته‌های مختلف معرفی و مورد تقدیر قرار گیرند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند