مرادی‌بیناباج: نقشه راه فرهنگی باید متناسب با زیست‌بوم استان باشد

02:000

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری در نشست جبهه فرهنگی انقلاب استان مازندران گفت: هنر تنها سلاح پیشبرنده و نقش‌آفرین است که به ایجاد اندیشه‌ها کمک می‌کند، البته گاهی در یک هنر هدفی شوم به نمایش گذاشته می‌شود و در مقابل باید لشکری از هنر و رسانه ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز شنبه ۲۲ آذرماه نشست جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مازندران به میزبانی حوزه هنری استان برگزار شد.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری با حضور در این نشست بیان کرد: یکی از اولویت‌های مهم حوزه هنری پیوند وسیع حوزه با گروه‌های مهم فرهنگی انقلاب اسلامی در استان است، تعامل و تداوم ارتباط با نهادها و گروه‌ها و فعالان همسو اولویت دارد.

وی گفت: هر استانی با توجه به زیست‌بوم و بافت فرهنگی خود دارای ظرفیت‌های فرهنگی عمیق و گسترده‌ای است. با شناسایی فرصت‌ها، تهدیدها، قوت‌ها و ضعف‌های فرهنگی استان درصدد برنامه‌ریزی فرهنگی مختص استان خود باشید.

مرادی‌بیناباج افزود: داشتن یک نقشه راه مشخص برای حوزه هنری و راهکار دقیق نیازمند برگزاری جلسات مستمر با اعضای فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان است.

وی تصریح کرد: یکی از نکات مهم این است که حوزه هنری باید در استان منشاء اثر و مرجع هنرهای انقلابی باشد و در تعامل با جبهه فرهنگی انقلاب در بخش‌های مختلف قرار بگیرد.

معاون راهبری استان های حوزه هنری تأکید کرد: وضعیت حوزه هنری استان در تعامل با جبهه فرهنگی انقلاب در پیگیری مسائل مهم مردم و انقلاب در استان و ظرفیت‌هایی که در بخش‌های مختلف استان وجود دارد باید مشخص باشد.

وی با اشاره به اینکه جلسات جبهه فرهنگی با استمرار و با دستور کار مشخص باید ار ظرفیت‌های پراکنده استان برای رفع معضلات فرهنگی استفاده کند، گفت: با اعتبارات و توانمندی‌های موجود می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری یادآور شد: آگاهی از ظرفیت‌های متنوع انسانی و تعامل نهادهای مربوط به حوزه فرهنگی با یکدیگر ضرورت دارد تا در هر استان نقشه راهی متفاوت داشته باشیم.

مرادی‌بیناباج در پایان تأکید کرد: هنر تنها سلاح پیشبرنده و نقش‌آفرین است که به ایجاد اندیشه‌ها کمک می‌کند، البته گاهی در یک هنر هدفی شوم به نمایش گذاشته می‌شود  و در مقابل باید لشکری از هنر و رسانه ایجاد شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند