مرادی‌بیناباج: مزار شهید سلیمانی برای راهبرد تمدن‌سازی انقلاب اسلامی جایگاهی استراتژیک است

03:000

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری در دیدار مدیران حوزه هنری کشور با نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها، ولی و راهبر مراکز استانی هستند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان صبح امروز شنبه 4 بهمن‌ماه، در دیدار با معاونان و مدیران حوزه هنری کشور، ضمن گرامیداشت یاد شهدا خصوصاً سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، با بیان اینکه حوزه هنری یک پایگاه مهم برای نظام و انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: الحمدلله نمود گام دوم انقلاب اسلامی که رهبر معظم انقلاب محکم پای آن ایستاده‌اند را در حوزه هنری به‌خوبی می‌بینیم و جوانان مؤمن و پرتلاش وارد این مجموعه شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه نهادهای فرهنگی در زمینه ترویج مکتب حاج قاسم به خوبی فعالیت می‌کنند، افزود: هنر هم پر جاذبه است و هم پر طرفدار و هم جوان‌پسند است و هم حساسیت آن بالاست. اگر جوانانی که انگیزه انقلابی دارند وارد این عرصه بشوند می‌توانند کارهای بزرگی انجام بدهند که نمونه آن را در دهه مقاومت دیدیم.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از شخصیت مکتب‌ساز شهید سلیمانی در کرمان است، افزود: استان کرمان در ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی می‌تواند تأثیرگذار باشد و ان‌شاءالله شاهد انتقال پیام و مفاهیم این مکتب انسان‌ساز با زبان هنر باشیم.

در این دیدار میثم مرادی‌بیناباج، معاون راهبری استان‌های حوزه هنری کشور با بیان اینکه امروز مشتاقان بسیاری از سراسر ایران اسلامی و کشورهای حامی جریان مقاومت آروزی زیارت مزار سردار دل‌ها را دارند، اظهار داشت: مزیت کرمان با تمام تاریخ غنی و هویت آن در حال حاضر وجود مضجع پاک و مطهر سیدالشهدای مقاومت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است و باید یک طراحی و برنامه‌ریزی دقیق برای آن بشود.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری کشور با بیان اینکه وجود مزار شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان آن‌هم به‌خواسته خود ایشان یک اتفاق مهم و قابل تأمل است، افزود: مزار شهید حاج قاسم سلیمانی بدون شک برای راهبرد تمدن‌سازی انقلاب اسلامی یک جایگاه استراتژیک است و باید روی این موضوع کار جدی بشود و حوزه هنری کرمان نیز این ظرفیت را خوب تشخیص داد و جزء رسانه‌های شاخص ترویج مکتب شهید سلیمانی شد.

مرادی‌بیناباج با اشاره به اینکه نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها، ولی و راهبر مراکز استانی حوزه هنری هستند، گفت: ما به دنبال این هستیم که مراکز استانی به عنوان مرجع هنر انقلاب اسلامی تبدیل شوند و همیشه تأکیدمان به مدیران استانی این است که نظرات نمایندگان ولی‌فقیه را حتماً مدنظر قرار بدهند.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری ضمن بیان این نکته که برای ماندگاری آرمان‌های انقلاب اسلامی و برای رسیدن به نقطه‌ی تمدن‌ساز که مورد تأکید مقام معظم رهبری است به هنر نیازمندیم بیان کرد: ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی مأموریت ویژه حوزه هنری استان کرمان است و امیدوارم در انجام این مأموریت مهم موفق باشند.

بر اساس این گزارش در پایان این دیدار که با حضور میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌ها، عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری و مالی، محمد توکلی دبیر کارگروه طرح تحول حوزه هنری کشور و مجتبی اسدی رئیس حوزه هنری استان کرمان برگزار شد، عبدالحمید قره‌داغی کتاب خاطرات شیخ‌ حسین انصاریان را که هنوز به طور رسمی منتشر نشده است را به حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان اهدا کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند