مرادی‌بیناباج: حوزه هنری وارث آرمان‌های ولایی است

07:540

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری گفت: در آستانه مرحله جدیدی از فعالیت‌های حوزه هنری هستیم که ضمن حفظ دستاوردهای گذشته در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری، می‌بایست به عنوان نیروهای انقلابی، فصل جدیدی را در مسیر تحقق تمدن و فرهنگ اسلامی ایرانی‌مان رقم بزنیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، روز سه‌شنبه دوم دی‌ماه با سفر به شهرکرد از حوزه هنری چهارمحال و بختیاری بازدید کرد.

نشست با کارکنان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، نشست با مسئولین برخی نهادهای انقلابی و فرهنگی و هنری استان، نشست با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، نشست با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، نشست با برخی از هنرمندان و نخبگان فرهنگی و هنری استان، دیدار با خانواده شهیدپرور مرحوم حاج یدالله سمیع و شهید غلامرضا کاووسی و بازدید از پردیس سینمایی بهمن شهرکرد از برنامه‌های معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری در سفر یک روزه ایشان به چهارمحال و بختیاری بود.

نشست با کارکنان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

مرادی‌بیناباج در نشست با کارکنان و کارشناسان حوزه هنری عنوان کرد: در آستانه مرحله جدیدی از فعالیت‌های حوزه هنری هستیم که ضمن حفظ دستاوردهای گذشته در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری، می‌بایست به عنوان نیروهای انقلابی، فصل جدیدی را در مسیر تحقق تمدن و فرهنگ اسلامی ایرانی‌مان رقم بزنیم. حوزه هنری وارث آرمان‌های ولایی است که تحقق آنها رسالت بزرگی است بر دوش کارکنان حوزه هنری.

نشست با مدیران تشکل‌ها و مجموعه‌های انقلابی در استان

وی در نشست با مدیران تشکل‌ها و مجموعه‌های انقلابی در استان گفت: یکی از محورهای سفرهای بنده عموماً برگزاری جلساتی با فعالان فرهنگی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان‌ها است، که هم با دیدگاه این عزیزان ناظر به وضعیت رویدادهای فرهنگی و هنری در استان آشنا شویم و هم ظرفیت‌ها، فرصت‌ها، چالش‌ها و آسیب‌های که در این حوزه قرار دارد را شناسایی کرد و برای ارتباط گرفتن بهتر و بیشتر مراکز استانی زمینه‌سنجی کنیم. ما با این عزیزان با مجموعه‌های تشکل‌های فرهنگی انقلابی اسلامی همه برای تحقق اهداف مشترک تلاش می‌کنیم و در این مسیر هر چه بتوانیم به هم نزدیکتر و همراه و با هم کار کنیم، تحقق اهداف سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد.

وی گفت: در فصل جدید کاری حوزه هنری، نیاز بیشتر و محسوس‌تری به تعامل با تشکل‌های همسو داریم. حوزه هنری تلاش می‌کند به عنوان پرچم‌دار هنر انقلاب اسلامی، نقش خود را برجسته‌تر و بیشتر کند.

مرادی‌بیناباج اظهار داشت: اساساً هنر انقلاب بر اساس فرمایشات امام خمینی (ره) کارش نشان دادن نقاط کور مسائل و مشکلات مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … در کشور و جامعه است. ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم یا ادعا بکنیم هنر انقلاب را پرچمداری می‌کنیم، ولی هنرمند ما یا ساز و کارهای هنری ما در استان، منطقه و کشور نسبت به مسائل روز کشور و مسائل عمومی مردم بی‌تفاوت باشند. لازم است این ارتباط و هم‌فکری شکل بگیرد.

وی گفت: ما در مراکز استانی در کنار مدیریت حوزه هنری استان به دنبال این هستیم که مجموعه‌ای از عزیزانی که در حکم اندیشه‌ورز و مشورت‌دهنده می‌توانند به مجموعه مدیریت استان کمک کنند را شناسایی کرده و از ایده‌ها و کمک این عزیزان نیز بهره‌مند شویم.

یزدان یگانگی، مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در استان نیز گفت: تجربه همکاری ما با حوزه هنری در قالب‌های مختلف، تجربه ارزشمند و مثبتی بوده و حوزه هنری را به عنوان یک مجموعه همیشه تأثیرگذار و فعال می‌شناسیم.

مجتبی بیگی رئیس بسیج هنرمندان در استان عنوان کرد: تلاش ما بایستی حرکت به سوی جذب حداکثری باشد. جذب حداکثری که البته با دقت و حفظ اصول و ارزش‌ها باشد. هنرمندان استان ثابت کرده‌اند در صورت حمایت می‌توانند تأثیرگذاری فراوانی در سطح جامعه داشته باشند.

سید سراج‌الدین جزایری مدیر پاتوق کتاب شهرکرد نیز در این نشست گفت: امیدوار به آنیم که فصل جدید حوزه هنری فصل مشترک فعالیت و همبستگی نیروهای انقلابی باشد و حوزه هنری بتواند به آن چه توقع نیروهای انقلابی از حوزه است نزدیک‌تر شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عابدین کاظمی‌نیا، رئیس جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری و مدیر سازمان اوج استان گفت: حوزه هنری می‌بایست با توسل به آرمان‌ها و پشتوانه نیروهای انقلابی حضور پررنگ و مؤثری در وقایع و رویدادها داشته باشد و جبهه فرهنگی انقلاب نیز به عنوان یکی از جریان‌های انقلابی، آمادگی گسترش همکاری‌های خود با حوزه هنری را دارد.

دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری

میثم مرادی‌بیناباج در این نشست گفت: امیدوارم همچنان حوزه هنری استان را به عنوان یکی از دستگاه‌های مهم فرهنگی که می‌تواند بازوی تأثیرگذار اجتماعی و فرهنگی باشد مورد حمایت قرار دهید و در راستای تحقق اهداف انقلاب همه کوشا باشیم.

وی گفت: توجه به ویژگی‌های بومی و محلی استان‌ها، یکی از دغددغه‌های اصلی سیاست‌گذاری در حوزه هنری است و تلاش خواهیم کرد حمایت‌های مادی و معنوی مرکز و مراجع سیاست‌گذاری استانی منجر به تقویت هر چه بیشتر حوزه هنری استان شود.

علی شهریارپور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری در این دیدار گفت: دغدغه ما حمایت بیشتر از فعالیت‌های تأثیرگذار حوزه هنری است و ما حوزه هنری چهارمحال و بختیاری را یکی از دستگاه‌های پیشرو و فعال استان خود می‌دانیم که محصولات و برنامه‌های هنری اثرگذار و ارزشمندی را برگزار کرده است و با اعتقاد به اهمیت فرهنگ و بسترسازی فرهنگی در جهت توسعه مصمم به حمایت بیشتر و رفع مشکلات و موانع فعالیت حوزه هنری هستیم.

دیدار با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری در این دیدار گفت: حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی اهداف مشترک و فلسفه وجودی مطابق هم دارند و هر کدام در حوزه مسئولیت خود پیگیر تحقق آرمان‌های والای انقلاب هستند. در فصل جدید فعالیت‌های حوزه هنری، نزدیکی بیشتر حوزه و سازمان نیازی جدی است و تلاش خواهد شد که همکاری روزافزون حوزه و سازمان منجر به خیر و برکات بیشتر شود. حمایت و ساماندهی فعالیت‌ها به سوی جبهه متشکل فرهنگی و هنری انقلاب از اهداف اصلی حوزه هنری است.

حجت‌الاسلام مهدی طاهری نیز در این نشست گفت: حوزه هنری فرزند انقلاب است و بایست برای انقلاب اسلامی و آرمان‌هایش تلاش مضاعف کند. ما از حوزه هنری علیرغم اقداماتی که در جای خود ارزشمند هستند انتظار جریان‌سازی داریم و شاید یکی از مطلوب‌های مورد انتظار در حوزه هنری، برآمدن جریان هنری گفتمانی با عناصر و شاکله مشخص تحت عنوان هنر انقلاب اسلامی است.

دیدار با هنرمندان و فعالین فرهنگی استان چهارمحال و بختیاری

میثم مرادی‌بیناباج در این نشست ضمن قدرانی از هنرمندان استان جهت حضور در این نشست گفت: مجموعه حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با توجه به سابقه تأسیس و برگزاری که در استان و کشور دارد، به واسطه حضور شما هنرمندان و تولیدات ارزشمند، فعالیت‌های هنری و اقدامات خوب شما شناخته شده است، ولی به‌نظر می‌رسد بخش زیادی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان و مزیت‌هایی که در جریان انقلاب اسلامی در استان وجود دارد آن گونه که باید و شاید به درستی معرفی و حمایت نشده است.

وی افزود: حوزه هنری در دوران تحول قرار دارد، به این معنا که ما چهل سال از انقلاب را سپری کردیم و مجموعه حوزه هنری به عنوان یک مولودی که از ابتدای انقلاب فعالیت خود را هم راستا با انقلاب اسلامی و اهداف و آرمان‌های آن ادامه داده است، امروز جامه جدیدی پوشیده و و این جامه همان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

گفتنی است، در این دیدار بیش از 15 نفر از هنرمندان و فعالین فرهنگی استان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

دیدار با خانواده شهیدپرور مرحوم حاج یدالله سمیع و شهید غلامرضا کاووسی

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری کشور در دیدار با خانواده شهیدپرور مرحوم حاج یدالله سمیع و شهید حاج غلامرضا کاووسی گفت: حوزه هنری در رأس رسالت و فعالیت‌های خود توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و میراث شهیدان و ایثارگرانی که برای اعتلای ایران و اسلام عزیز از جان خود گذشتند را قرار داده و امروز واحد فرهنگ و مطالعات پایداری از مهم‌ترین و فعال‌ترین واحدهای حوزه هنری است.

مرادی‌بیناباج افزود: شهیدان با زندگی، افکار، راه و روششان چراغ راه ما هستند و می‌بایست هدف و راه آنها مدنظر همه ما قرار گیرد. خانواده شهدا نیز انعکاس و جلوه‌گر منش آن بزرگواران هستند و ما در سیما و رفتار آنها و خصوصیتی که در این خانواده‌ها است، شهیدان خود را بیشتر می‌شناسیم.

وی اظهار داشت: حوزه هنری همواره آماده ثبت و ضبط و تدوین خاطرات این عزیزان است و چهارمحال و بختیاری به عنوان یکی از استان‌های مملو از مردمی غیور و همیشه در صحنه، مورد توجه ویژه ما است.

همسر و فرزند شهید حاج غلامرضا کاوسی نیز در این نشست ضمن ارائه شرحی از رشادت‌های شهیدان این خانواده و شهر شهیدپرور فرخ‌شهر، اظهار داشتند: حاج غلامرضا کاووسی متعلق به خانواده سمیع است که این خانواده شهیدان زیادی را به جامعه ما تقدیم کرده است. اینها همه فرزندان حاج یدالله سمیع بودند که پدری معتقد، مؤمن و همیشه آماده در خدمت به مردم بود و در شرایط کنونی نیز خانواده شهدا جز پاسداشت و ادامه دادان راه شهیدان و خدمت به مردم توقعی ندارند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند