مرادنیا: توجه به فرهنگ و هنر از اولویت‌های برنامه‌ریزی در استان کردستان است

02:000

بهمن مرادنیا استاندار کردستان در بازدید از پروژه پردیس سینمایی سقز گفت: افزایش سه سالن سینمایی و ۴۸۹ صندلی سینمایی در کنار امکاناتی همچون گالری، کافی‌شاب، کافه‌کتاب و فضای مناسب فرهنگی در مرکز شهر سقز در مدت زمان یک سال در این شرایط سخت کرونایی، نشان از اهتمام و دغدغه ارزشمند متولیان امر است که شایسته تقدیر است.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مرادنیا استاندار کردستان در این بازدید که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، معاون امور عمرانی استانداری و فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز حضور داشتند، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در جهت ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در استان گفت: پروژه پردیس سینمایی سقز یکی از پروژه‌های مهم فرهنگی است که با تلاش حوزه هنری با یک کار جهادی در کمترین زمان ممکن با پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی آماده ارائه خدمت به فرهنگ و هنر سقز است.

وی افزود: با افتتاح این پروژه در آینده‌ای بسیار نزدیک، ضمن ارتقای شاخص‌های فرهنگی و هنری استان، یک مکان آبرومند با استاندارهای لازم و امکانات و تجهیزات روز در سقز فعالیت خود را آغاز می‌کند.

استاندار کردستان با قدردانی از عوامل اجرایی این پروژه افزود: افزایش سه سالن سینمایی و ۴۸۹ صندلی سینمایی در کنار امکاناتی همچون گالری، کافی‌شاب، کافه‌کتاب و فضای مناسب فرهنگی در مرکز شهر سقز در مدت زمان یک سال در این شرایط سخت کرونایی، نشان از اهتمام و دغدغه ارزشمند متولیان امر است که شایسته تقدیر است.

وی توجه به فرهنگ و هنر را از اولویت‌های برنامه‌ریزی در استان عنوان کرد و ادامه داد: خوشبختانه با گزارش‌های دریافتی و تلاش عزیزان حوزه هنری در آینده نزدیک علاوه بر این سه سالن در سنندج ۴ سالن سینمایی و در بیجار نیز ۲ سالن سینمایی در مراحل پایانی خود قرار دارد که با افتتاح این پروژه ها ۳۴ درصد سرانه صندلی استان افزایش پیدا می‌کند که در نوع خود بسیار ارزشمند است.

لازم به ذکر است، هم اکنون در استان کردستان در شهرهای سنندج، بیجار و مریوان، ۵ سالن سینمایی فعال است و با افتتاح پروژه‌های در دست اقدام حوزه هنری، تعداد سالن‌های سینمایی استان به ۱۴ سالن ارتقاء پیدا می‌کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند