در پی در گذشت محمدسرور رجایی
مدیرکل مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری پیام تسلیت صادر کرد

01:390

عباس محمدی طی پیامی درگذشت محمدسرور رجایی شاعر، نویسنده و پژوهشگر را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ در پی در گذشت محمدسرور رجایی، مدیرکل مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری طی پیامی، فقدان این شاعر و نویسنده فرهیخته و پیشکسوت را تسلیت گفت.

متن پیام محمدی به شرح زیر است:

«خبر درگذشت شاعر ارجمند محمدسرور رجایی همکار مرکز آفرینش‌های ادبی بسیار ملال‌انگیز بود و موجبات تألم و تأثر اهالی شعر و ادبیات به‌ویژه دوستداران ادبیات افغانستان را فراهم آورد.

محمدسرور رجایی شاعری بی‌مدعا، فرزانه‌ای تلاشگر و از پیشکسوتان گرانمایه شعر افغانستان بود که بی‌دریغ برای تعالی زبان فارسی مجاهدانه می‌کوشید.

مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، درگذشت این شاعر فرهیخته را به اهالی شعر و ادبیات به‌ویژه دوستداران و اهالی شعر و ادبیات افغانستان و خانواده محترم ایشان، تسلیت عرض می‌کند و برای آن مرحوم بهره‌مندی از خوان رحمت الهی، و برای بازماندگان، دوستان و علاقه‌مندان آن عزیز سفر کرده، صبر و شکیبایی مسئلت دارد.

عباس محمدی، مدیرکل مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری»

 

محمدسرور رجایی متولد سال ۱۳۴۸ در کابل بود که در سال ۱۳۷۳ به ایران مهاجرت کرد. مدیریت در خانه ادبیات افغانستان و مدیریت دفتر شعر و داستان افغانستان در حوزه هنری از جمله فعالیت‌های اوست. همچنین «گل‌های باغ کابل» (مجموعه شعر کودکان) و «در آغوش قلب‌‏ها» (مجموعه شعر و خاطره) از جمله آثار منتشرشده او هستند.

«از دشت لیلی تا جزیره مجنون» خاطرات رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس، «ماموریت خدا» هفت‌ روایت از احمدرضا سعیدی شهید ایرانی جهاد اسلامی افغانستان و کتاب «در آغوش قلب‌ها» اشعار و خاطرات مردم افغانستان از امام خمینی آثار منتشرشده از رجایی‌ در انتشارات «راه یار» است.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند