محمد راعی در جشنواره کارتون روسیه جایزه نخست را دریافت کرد

01:370

جایزه بخش موضوعی جشنواره کارتونی که با موضوع محیط‌ زیست و گرمایش جهانی در روسیه برگزار شد، به عضو خانه کاریکاتور حوزه هنری اصفهان تعلق گرفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد راعی، هنرمند کارتونیست اصفهان درباره این اثر گفت: در عهدنامه ۲۰۱۵ پاریس، رهبران جهان متعهد شدند که از افزایش بیش از ۱.۵ درجه سانتی‌گرادی میانگین دمای کره زمین در قرن ۲۱ جلوگیری کنند و نخستین دوره از جشنواره کارتون اکولوژی و گرمایش کره زمین ۲۰۲۱، با همین هدف در روسیه برگزار شد.

وی ادامه داد: رئیس هیئت داوران این جشنواره، میخائیل زلاتکوفسکی، یکی از بزرگ‌ترین کارتونیست‌های جهان بود و خوشحالم که توانستم در چنین جشنواره‌ای رتبه نخست بخش موضوعی را کسب کنم.

راعی تصریح کرد: اثری که در این جشنواره شرکت داده بودم و پیش‌تر نیز موفق به کسب جایزه تصویر سال ۹۹ شده بود، با تکنیک دیجیتال اجرا شده، اما سعی کردم نمودهایی از کار دستی را هم در آن استفاده کنم.

وی خاطرنشان کرد: این اثر، چاه آبی را نشان می‌دهد که در عمق، به یک درخت تشبیه شده و آن درخت هم توسط انسان در حال قطع شدن است. قصد داشتم با این کارتون نشان دهم که ما از همه جهت در حال از بین بردن منابع طبیعی و محیط‌زیست هستیم و این خوشایند نیست.

وی، درباره وضعیت کلی هنر کارتون و کاریکاتور در اصفهان اظهار کرد: خوشبختانه با مدیریت درست و تلاش‌های افرادی مثل آقایان پورفلاح و نادری در خانه کاریکاتور حوزه هنری اصفهان، وضعیت این هنر در اصفهان خوب است. بین خود هنرمندان این حوزه هم رقابت ناسالمی نیست و کارها دوستانه پیش می‌رود.

انتهای پیام/

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند