با حکم محمدمهدی دادمان؛
محمد اصغرزاده چوبدار به ریاست حوزه هنری استان سمنان منصوب شد

02:000

محمد اصغرزاده چوبدار، طی حکمی از سوی محمدمهدی دادمان به ریاست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان سمنان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، طی حکمی، محمد اصغرزاده چوبدار را به ریاست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان سمنان منصوب کرد.

در حکم صادر شده برای محمد اصغرزاده چوبدار آمده است:

خدمات شگفت‌آور و افسانه‌گون مردم سمنان به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، و همچنین حضور تعداد چشمگیری از هنرمندان شاخص سمنانی در صف نخست هنر پیش‌گام و تراز انقلاب اسلامی، این استان را در تاریخ رشادت و هنر انقلاب سرآمد کرده است. فارغ از این گذشته‌ی شکوه‌مند، معنویت و پشتکار جوانان مؤمن این استان سرمایه‌ای‌ست نقد که باید بدون غفلت بر آن افزود و هنر را بخصوص با قرائت انقلابی و مبتنی بر زیست‌بوم استان به پیش‌ران و مقوّم فعلیت‌یابی استعدادهای انسانی سمنان بدل کرد. از همین رو، به صحنه آوردن هنر انقلاب برای روایت، بازخوانی و بهره‌گیری هنری از ذخایر فرهنگی، تاریخی و هویتی آن استان، از ضرورت‌های‌ست که باید به جِد مورد توجه قرار گیرد.

در این حکم بر تنظیم، تصویب و اجرای سند راهبردی حوزه هنری استان ذیل سیاست‌های کلان حوزه هنری، اقدام برای شناسایی و پرورش نسل مستعد و نوخاسته هنر انقلاب اسلامی در استان، ساماندهی شبکه‌ای منسجم، کارآمد و هم‌افزا از هنرمندان مؤمن و انقلابی استان، معرفی قله‌های هنر انقلابی استان، ارتباط مستمر و مؤثر با هیئت اندیشه‌ورز حوزه هنری استان، نهادها و تشکل‌های مردمی، دینی و انقلابی و اعضای جبهه فکری، فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی استان و ایجاد سازوکار دقیق تولید و ترویج محصولات و گفتمان هنر انقلاب اسلامی تأکید شده است.

مسئولیت واحد تدوین کتب تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی، مسئول آموزش تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی، سردبیری خبر تلویزیونی صداوسیمای استان سمنان، سردبیری سایت خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان، از جمله فعالیت‌های محمد اصغرزاده چوبدار بوده است. وی همچنین دارای تألیفاتی در حوزه تاریخ شفاهی است.

پیش از این سیدمصطفی حسینی، ریاست حوزه هنری استان سمنان را بر عهده داشت.

مراسم تکریم سیدمصطفی حسینی و معارفه محمد اصغرزاده امروز ۲۵ آبان‌ماه در حوزه هنری سمنان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند